Městský dům kultury a potažmo kinokavárna Alfa připravují pro diváky novou techniku. Donutili je k tomu distributoři filmů, kteří mění počítačové programy. Nový kinoserver tak musí být povýšen a vylepšen na novou verzi. Podle dodavatele nebude na trhu nic lepšího minimálně do roku 2036, což je velmi smělé tvrzení. Sokolov za vylepšení zaplatí 215 tisíc korun a na zakázku nebude vypsáno výběrové řízení.

„V naší republice je jediný dodavatel s licencí na program i pro montáž, proto nemá smysl zadávat zakázku do E-ZAK (elektronický nástroj pro správu veřejných zakázek). Požádali jsme o výjimku a bylo nám vyhověno," řekl starosta Sokolova Jan Picka.

Před třemi lety dostalo 3D kino i nové promítací plátno. Je prý jednička na trhu a vyšlo tehdy na 187 tisíc korun. Filmy, hlavně ty v 3D provedení, se prý zlepšily o 30 procent.
A návštěvnost jde nahoru. „Oproti loňskému roku jsou čísla příznivá, kino má návštěvnost slušnou. Bez modernizace techniky nemáte šanci promítat premiérové filmy. A kino a divák, to je vždy o filmech a jejich premiérách, to my nemůžeme ovlivnit. Když jsou v roce filmové trháky, je to pro kino dobré," říká dramaturgyně MDK Sokolov Jana Fefferová.