Loňský, premiérový čtvrtmaraton měl v Sokolově nečekaný úspěch, a tak se letos přesune do ulic města. Tím se podle ředitele MDK stane ještě atraktivnějším pro diváky i závodníky a mohl by se stát novodobou tradicí.

„Při loňském, prvním ročníku běželo na 300 závodníků všech věkových kategorií. Zájem nás překvapil, a tak chceme, aby byl běh ve městě," říká ředitel MDK Ladislav Sedláček. Loni se běželo po silnici z města ven směrem na Citice a poté po cyklostezce zpět. Na trati si závodníci užívali mohutné podpory publika i roztleskávaček.

„Bylo to super, skvělá atmosféra a diváci. Podle mě je úžasné, kolik se do premiérového ročníku přihlásilo lidí! Jediné, co by chtělo v letošním roce vyladit, je vyhlášení, na které jsme loni docela dlouho čekali," zhodnotila loňský závod vítězka dívčí juniorské kategorie Lucie Šteinfeldová. Městský dům kultury má letos závod pod patronátem poprvé. Do poloviny března chce spustit webové stránky, kde budou podrobnosti.

Závod je součástí velké akce s názvem Hurá prázdniny, která je zakončena známou soutěží ohňostrojů, na niž přijelo loni kolem 30 tisíc diváků. Letos je celá akce o 200 tisíc krácena a pouze jednodenní. Pořadatelé však slibují, že neutrpí jak na kvalitě kapel, tak ohňostrojů.