Nevšední dětský den s řemesly byl plný her, soutěží, tance i muziky. Na děti čekající zvířátka, stánky s dobrotami a řemeslnické dílničky, kde si mohly vyzkoušet svoji zručnost. Pro dobrou náladu hrála veselá folklorní skupina Třehusk. Taková byla sobota na statku Bernard v Královském Poříčí. Konala se zde totiž akce s názvem Tradiční řemesla našim dětem.
„Moc se mi tady líbilo. Mohla jsem si odnést přívěsek s korálky, který jsem si sama vyrobila," radovala se sedmiletá Natálka. „Rodiče mohli dopřát svým dětem zážitek z rukodělné tvorby. Skřítek Kapík si pro děti připravil pásmo soutěžních stanovišť. Rodiny měly skvělou příležitost společně strávit sobotní den a poznat, že řemesla našich předků mohou být zábavná i pro ty nejmenší," sdělila organizátorka Romana Vlková.

Děti si vyzkoušely zdobení perníčků, výrobu korálků, keramiky, vonných svící, mýdla, ražbu mincí, tupování triček či smaltování lžiček, malování či práci se dřevem.
Další podobnou akcí na statku bude dvoudenní Veletrh tradičních řemesel, na který se o víkendu 19. a 20. června sjedou řemeslníci z celé České republiky.