Setkání harmonikářů v Březové na Sokolovsku má zvuk. Svědčí o tom zájem návštěvníků, kteří každý rok dlouho dopředu shání vstupenky na toto ojedinělé vystoupení. Při březovském setkání harmonikářů se snad ještě nikdy nestalo, aby bylo v hale multifunkčního centra volné místo. Nejinak tomu bude jistě i letos, při jubilejním desátém ročníku. Pořádající město Březová totiž přichystalo pro diváky překvapení.

„Kromě oblíbených taháků, jako jsou Plzeňští heligonkáři či manželé Homolkovi se svou Vesnickou čtyřkou nebo začínající mladí interpreti, přijedou letos Čupr baby," prozradil starosta Březové Miroslav Bouda. Dvojice Blanka Tůmová a Vlaďka Jakšlová zpívá písně lidové i zlidovělé, pouliční a kabaretní popěvky ze začátku minulého století. Nechybí ani písně Karla Hašlera. Příjemnými alty v atraktivních kostýmech, za brilantního doprovodu akordeonu Petra Patočky, s nadhledem a zvesela navodí i atmosféru dávného milostného harašení v české písňové tvorbě.

„S iluzí starých časů zapomenete na dnešní shon a s úsměvem si připomenete známé i méně známé písně, které vás v jejich osobitém podání potěší, stejně jako vás pobaví obě sympatické Čupr baby," láká duo své posluchače.

„Snažíme se zvát harmonikáře především z našeho regionu. Poté sem jezdí stálice i odjinud, protože je lidé milují a těší se na ně. Za večer zahraje vždy kolem čtrnácti vystupujících," říká Olga Homolková. Jak upřesnila, setkání harmonikářů v Březové má svůj zvuk. V předprodeji vždy zmizí spolehlivě většina vstupenek.

„Jezdí sem lidé z Plzně, Tachovska či jižních Čech. Je to věhlas za hranicemi našeho kraje. Ohlas nepolevuje," konstatuje Homolková. Na vystoupení vidí jako zajímavost i to, že lidé oceňují účinkující nejen potleskem, ale i zpěvem a tancem.

„Se setkáním harmonikářů přišli manželé Homolkovi a já jsem se toho velice rád chytil. Velká deviza těchto vystoupení je, že zde vystupují ryzí amatéři až po profesionály. Hlavně jde o příjemné, až rodinné, pohodové setkání," dodal Bouda. Setkání harmonikářů se uskuteční 7. března v multifunkčním centru.