PROGRAM HORNICKÉ POUTI
Sobota 14. září 10 až 23 hodin

Hlavní pódium náměstí Budovatelů
10:00 10:30 Dechový orchestr ZUŠ Sokolov a mažoretky
10:30 11:10 Hornická dechová hudba Barbora
10.45 Zahájení pouti představiteli Sokolova
11:20 12:20 Big Band MDK Sokolov
12:40 13:30 Bigband Saalfeld
13:50 14:45 Maďarský vysokoškolský soubor Nitnikék Csalogányok
15:10 15:45 Eddy Gabler & friends, Schwandorf
16:00 17:00 Kristína populární slovenská pop star
17:40 18:40 Xindl X
19:00 20:00 The Backwords Beatles revival
20:30 21:45 Katapult rocková legenda
Doprovodný program taneční skupiny působící při MDK Sokolov:
11:00 11:20 D.C. Butterfly
12:20 12:40 D.C. Butterfly
13:30 13:50 TS Glazur
14:45 15:10 TS Mirákl
15:45 16:00 TK Formace
17:00 17:40 TS Mirákl
18:40 19:00 Taneční škola Romana Krátkého
20:00 20:30 TS Funky vinylis

Divadelní foyer MDK Sokolov:
14:30 vernisáž výstavy 14. setkání přes hranici, společně vystavují fotoklub FOS Sokolov, o.s., FAC Saalfeld/Rudolstadt e.V. a Fotogruppe elektron Lübbenau e.V., výstava bude přístupná denně do 30. října 2013
Ul. 5. května
prodej radničních buchet, prezentace Sokolovského infocentra, Městské policie v Sokolově, občanského sdružení Chráněné bydlení Sokolov, Domu dětí a mládeže Sokolov, Chráněných dílen Sokolov, Domova pro osoby se zdravotním postižením Sokolík

Ul. Odboje (od MDK k ul. Pionýrů)
10:00 18:00 Skákací nafukovací hrad po celý den pro děti zdarma
11:00 14:00 Koně s bryčkou stanoviště na silnici u bočního vchodu do divadla
Ul. Pionýrů (před ZŠ Pionýrů)
14:00 17:00 Policie ČR ukázka policejního vozidla s výkladem
14:00 17:00 Hasičský záchranný sbor ukázka hasičského vozidla s výkladem po celý den pro děti zdarma
10:00 18:00 Skákací nafukovací hrad po celý den pro děti zdarma

Zelený pás u MDK
9:00 17:00 Prodejní výstava kaktusů a sukulentů
9:00 15:00 Simultánní šachová partie
10:00 22:00 Stanoviště služby MS VZS ČCK (Místní skupina Vodní záchranné služby Českého červeného kříže) Sokolov a Oblastního spolku Českého červeného kříže Cheb
10:00 18:00 Skákací nafukovací hrad po celý den pro děti zdarma

Zelená plocha za MDK
10:00 12:00 Soutěže pro děti o sladké ceny (Dům dětí a mládeže)
Folkové pódium, Nábřežní ulice
12:00 12:45 DRC
13:00 13:45 Bourbon Grass
14:00 14:45 Bodlo
15:00 15:45 Spektrum
16:00 16:45 Netřísk
17:00 18:00 Fíci

Historické a jarmareční pódium, Staré náměstí 10:00 19:00

10:00 18:00 Staročeský trh s programem, šermíři Equites, starověká hudba Flagrans, fakír Ben Ghan, stánky praktická ukázka řemesel, historické soutěže pro děti: hod podkovou, šipky, střelba z kuše, házení seker atd. Turkovo divadlo a vojenské ležení s mušketýry Silmarion, pouliční divadlo, katovské řemeslo a vystoupení provazochodce
18:00 Zakončení programu heroldem
Den národnostních menšin Karlovarského kraje, Staré náměstí
10:20 Zahájení přivítáním hostů a účinkujících
10:40 Vystoupení romské cimbálové muziky Sivákovci z Kraslic
11:20 Vystoupení souboru Heimatchor Německo
11:40 Hra na citeru a zpěv německá menšina
12:00 Vystoupení slovenských skupin
12:20 Vystoupení vietnamských tanečních skupin
12:40 Tradiční romské tance skupiny „Khamoro"
13:00 Vystoupení ruských a běloruských tanečních skupin
13:40 Vystoupení skupiny DRC z Ostrova
14:00 Vystoupení ukrajinské skupiny
14:30 Vystoupení maďarské skupiny Nyitnikék
15:20 Společné vystoupení menšin „Žijeme a bavíme se společně"
15:40 Vystoupení skupiny DRC z Ostrova
16:00 Ukončení programu
Ukázky národnostních kuchyní: běloruské, maďarské, romské, ruské, slovenské, německé, ukrajinské a vietnamské.

Doprovodný program na Starém náměstí
10:00 18:00 Staročeské tržiště
10:00 18:00 Paličkované výrobky, ukázky paličkování
10:00 19:00 Pivní stan Permon
10:00 16:00 Prezentace infocenter Karlovarského kraje
10:00 17:00 Český svaz včelařů
Loděnice na řece Ohři za Starým náměstím
10:00 16:00 Prezentace dětského sdružení Duha Klub správných kluků a děvčat
projížďky na raftech a kánoích

Klášterní kostel sv. Antonína
11:00 16:00 Otevření hrobky Nosticů pro veřejnost prohlídky každou celou hodinu. Doprovodné hudební vystoupení: pěvecký sbor La Dolce Vita Sokolov. Výstava výtvarného umění: ONA B. (Rakousko)
Rockové pódium v lesoparku Bohemie
13:00 Liberate rock Sokolov
14:00 A.M. punk/rock Třemešná
15:00 Isua rocková Plzeň
16:00 Sui Mate rock/alternative Sokolov
17:00 Remake rock/alternative Sokolov
18:20 Plektrum rock Cheb
19:30 Eternal Fire rock/punk Sokolov
21:00 STO ZVÍŘAT ska/pop/rock Praha
22.00 OHŇOSTROJ
22:15 Martin Čarný Band rock Sokolov

Doprovodný program v lesoparku Bohemie
10:00 17:00 Chovatelé drobného zvířectva
10:00 14:30 Ukázka chovu dravých ptáků, dravců a sov Dravci Zaleš (11:00 a 13:00)
10:00 17:00 Jízdy na koních pro děti

Speciální program pro děti v lesoparku Bohemie
Dětská farma 14:00
Co vás čeká: sázení a sklízení, krmení a dojení, stavění a lovení, hledání a kreslení, farmářské speciální stanoviště, farmářské krámky a občerstvení a farmářská stodola

Další akce
Muzeum Sokolov: Kostely na Sokolovsku sakrální stavby na Sokolovsku, lidové zvyky a obyčeje spojené s církevními svátky. Spolufinancování: EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj „Investice do naší budoucnosti".
Tvář Afriky Andrea Kaucká a René Bauer cestovatelská výstava
za tajemstvím černého kontinentu. Stálá expozice muzea otevřena, otevírací doba: 9:00 až 12:00 a 13:00 až 17:00.