Prostory kinokavárny získalo do pronájmu od města občanské sdružení MeetArea51, které je zrekonstruovalo a proměnilo právě na music club. „Jsme nezisková organizace, založili jsme si původně hudební studio, ozvučovali hudební akce. Hodně jsme začali pracovat i s dětmi, třeba s kraslickým nebo plzeňským pěveckým sborem," uvedl. Vznik music clubu byl už realizací myšlenky, jak se posunout dál. Studio vybavili nastálo aparaturou, kterou můžou využívat třeba hostující kapely.

Sokolovský klub chce být klubem multižánrovým. „Chceme tady hudbu, divadlo, workshopy, přednášky, předváděcí akce, plesy jednotřídky, prostě cokoli, na co kapacitně stačíme," objasnil Petr Schneider s tím, že už pořádali i taneční večer, kdy připomněli lidem zábavy, které se dříve v Alfě, tenkrát ještě Karpinsku, konaly. „Rádi bychom k nám přitáhli všechny generace, od dětí až po seniory."

Dokladem toho je již započatá spolupráce. Se 6. základní školou v Sokolově, konkrétně s divadelním kroužkem, už dřív spolupracovali na divadelní hře. „Nyní nás opět oslovili, že bychom mohli společně udělat muzikál. Už jsme se domluvili. Oni chystají muzikál, zapojím do toho i obor ZUŠ, který vyučuji, a sice multimediální úprava hudby, a music club poskytne prostory, aparaturu, prostě veškeré technické zázemí," poznamenal. „A oslovili nás i důchodci ze Slaměnky, že by zde rádi uspořádali svůj večer, je to rozjednané," doplnil další příklady spolupráce.

Plánů má sdružení hodně. Kromě pěveckých nebo i tanečních soutěží jsou prostory vhodné i pro konání různých přednášek nebo workshopů, výchovných koncertů, popřípadě večerů zaměřených na konkrétní skupinu, třeba na ženy. „Přijde kadeřnice, kosmetička, pedikérka, manikérka, designérka, může být připravená i hudba," vyjmenoval. V příjemném prostředí, kam se vejde přibližně 140 lidí, se lidé můžou při akcích bavit, relaxovat při kávě, odpočinout si. „Chceme městu ukázat, že myšlenku, s kterou jsme sem přišli, chceme dodržovat a dál propagovat," dodal na závěr Petr Schneider.

MeetArea51 bylo původně nahrávací studio Petra Schneidera a Jiřího Džudži. Je to i označení pro občanské sdružení, které má za sebou řadu projektů, např. CD Zpívání nás baví Ivety K.I.Poslední z Kraslic nebo CD Ave Maria Jany M.K.Korbelové. V blízké budoucnosti má sloužit jako unikátní kulturně-vzdělávací centrum se zaměřením na hudbu, film, divadlo i výtvarné umění.

Autor: Lucie Žippaiová