Vsobotu odpoledne na sídlišti Rotava se konal nultý ročník festival Kino Live. Celkem vystoupilo pět formací – Alison a Švorc z Kraslic, PMP a ZNN (Za nic neručíme) ze Sokolova a největší hvězdou tohoto večera byl Martin Čarný Band z Krajkové v tomto složení František Köhler na basovou kytaru, Petr Eger na bicí, Petr Rokůsek na klávesy a frontman Martin Čarný na elektrickou kytaru. Vystupují spolu již několik let.

Martin Čarný zároveň účinkuje v kapele PMP společně s Petrem Bumbou na basovou kytaru a Davidem Kosťálem na bicí.
Pořadatelem byla restaurace Kino, jejíž majitelem je Radek Náměstek.

„Kino Live jsme vymysleli společně s Alešem Pokorným, který provází celým odpolednem. Všichni doufáme, že tento ročník nebude poslední. Již letos musíme shánět kapely a pomalu se připravovat. Během září chystáme vystoupení Ulice z Rotavy a No Problemu z Kraslic. O října se koncerty stěhují do vnitřních prostor,“ řekl Náměstek.

„Tento festival by měl být neoficiálním nástupcem Stříbrné rosy. Posluchačům přišlo mnoho a počítáme s jejich postupným nárůstem. Mají možnost si vyslechnout různé styly hudby, od folku až po rock,“ uvedl excelentní konferenciér Aleš Pokorný.

K vynikajícímu poslechu přispěl svým velkým dílem profesionální zvukař Ladislav Makoň.
Na této akci je výhodné, že neplatí žádné vstupné a návštěvníci mají neomezený prostor, jelikož k objektu přiléhá několik větších pozemků.