Od 6. října do 12. října proběhl již 12. ročník celorepublikové akce „Týden knihoven“, pořádané Svazem knihovníků a informačních pracovníků (SKIP), k níž se opět přidala i Městská knihovna Chodov. Svým čtenářům připravila řadu besed a dalších zajímavých akcí. Jednou z nich byla amnestie všem upomínkám a registrace úplně nových čtenářů do konce roku zdarma. Na každého dvacátého návštěvníka čekala sladkost a každý padesátý obdržel knihu. Nechyběla ani tradiční provázkiáda, ve které se čtenáři vyjadřují ke službám knihovny. Velký zájem opět vzbudilo individuální miniškolení na internetu a počítačích, kdo měl zájem, zasoutěžil si v křížovkách.

Pro děti bylo největším zážitkem setkání s dětským ilustrátorem Adolfem Dudkem, který je zábavnou formou seznámil nejen se svými ilustracemi, ale i s tím, jak lehce nakreslit jakýkoliv obrázek. Celé představení vždy provázelo plno smíchu a veselí. Na památku si děti odnášely spoustu zážitků, ty odvážnější i obrázek s veselým podpisem. Pan ilustrátor rozdával podpisy nejen do památníků a knih, ale třeba i na čelo, což byl pro děti úžasný zážitek.
Na své si přišli i milovníci knih spisovatele Zdeňka Šmída a spisovatelky a herečky Ivanky Deváté, pro něž bylo připraveno v podkroví městské knihovny příjemné posezení, spojené se spoustou vyprávění, otázek a odpovědí. Pan Šmíd si rád zavzpomínal na dobu, kdy působil jako učitel v Bochově a Karlových Varech.

Milým překvapením pro něj bylo setkání s jednou z jeho bývalých studentek, kterou i po letech poznal. Jeho vyprávění, jak která kniha vznikala, bylo velice poutavé a humorné. S nadšením nás nechal nahlédnout i do doby, kdy hrál na kytaru v kapele a aktivně se věnoval trampování a vodáctví.
Paní Ivanka Devátá nám vyprávěla o svých spisovatelských začátcích, hraní v divadle a nechybělo povídání o její současné roli v seriálu Velmi křehké vztahy, které doplnila historkami z natáčení.

Všichni, kteří se těchto posezení zúčastnili, si také mohli odnést na památku podpis v knize, kterou si přinesli nebo si zde zakoupili.

Věra Čalounová a Dana Urbanová