A to už 23. května. Zúčastní se jich patnáct čtyřčlenných družstev z knihoven Karlovarského kraje. Tématem je Život v Krušnohoří. Každé družstvo si přitom pro svou prezentaci vybralo typické řemeslo svého města nebo obce.
„Na programu Her bez hranic, stanovení jednotlivých soutěžních úkolů a způsobu vyhodnocování se podílely knihovnice ze všech přihlášených knihoven, stejně tak budou zajišťovat i jednotlivá stanoviště. Hlavní organizační zajištění této soutěže v tomto roce připadlo na Městskou knihovnu Kraslice," říká její ředitelka Jana Obstová s tím, že zahájení a ukončení Her bez hranic proběhne na zahradě knihovny. „Jednotlivá stanoviště pro plnění vědomostních, praktických a fyzických úkolů jsou určena do prostor knihovny a její zahrady, městských sadů a do části Vyhlídkové turistické stezky Na Zámeckém vrchu," poznamenala. Smyslem jednotlivých ročníků Her bez hranic je setkání dětí a knihovnic z celého kraje, poznání pořadatelského města nebo obce, získání a prověření vědomostí o tomto městě nebo obci, zkouška praktické dovednosti a také trochu fyzické zdatnosti.
Předešlé ročníky Her bez hranic proběhly v Lokti, Nové Roli, Královském Poříčí, Františkových Lázních, Chebu, Chodově, Ostrově a Habartově.