"Sokolovské kulturní léto přinese bohatý program s širokou škálou akcí a zábavy pro všechny věkové kategorie," říká Melč.

Milovníci oldies se mohou těšit na vystoupení revivalu Kroky Michala Davida, největší hity této legendy českého popu zazní 14. července na sokolovském koupališti Michal. Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla. Jedním z gastronomických zážitků Sokolovského kulturního léta bude již čtvrtý ročník Sokolovského Food Festivalu, který se uskuteční o týden později, a to 22. července v Zámeckém parku.

Na oblíbené koupaliště Michal svezou návštěvníky nové víkendové spoje
Na oblíbené koupaliště Michal svezou návštěvníky nové víkendové spoje

"Návštěvníci budou mít možnost ochutnat široký výběr lahodných pokrmů a pochutin připravených lokálními restauracemi, ale i zahraniční kuchyní. Food festival je skvělou příležitostí pro milovníky gastronomie objevovat nové chutě a vychutnat si rozmanité kulinářské umění. Návštěvníci mohou ochutnat brazilskou, mongolskou, vietnamskou nebo maďarskou kuchyni. Vyzkoušet mohou například i pro někoho podivnou lahůdku červy," konstatuje Melč.

Zámecký park ožije opět na začátku srpna, a to dalším ročníkem Slavností vína. Návštěvníci budou mít příležitost ochutnat širokou škálu vybraných vín z různých koutů Čech a Moravy. Seznámí se s různými odrůdami nebo si mohou vyzkoušet degustaci vín doprovázenou příjemnou atmosférou a skvělou cimbálovou a lidovou hudbou, kterou zahrají Cimbal Music.

Vyvrcholením Sokolovského kulturního léta bude podle ředitele MDK zcela jistě koncert skupiny Mirai, který se uskuteční týden po slavnostech vína, tedy 11. srpna. Návštěvníci se mohou těšit na nezapomenutelný večer plný výborné hudby a atmosféry na pláži koupaliště Michal.

Felix Slováček a Ondřej Provazník oslaví Karla Gotta koncertem v Kynžvartu. Zámek Kynžvart.
Tipy Deníku: Kryštof na zámku, Divokej Bill slaví a písně Karla Gotta

Sokolovské kulturní léto ožije i na Starém náměstí, kde vystoupí místní interpreti, ale i různé revivaly, včetně Crash, Greyhound, Birchtown, Olympic Revival, Stand and Tony Revival.

"Návštěvníci se mohou těšit na různé hudební žánry a skvělé interprety. Milovníci filmů zase na letní večerní projekce na koupališti Michal, kde se mimo jiné promítne například film Top Gun: Maverick. Návštěvníci si budou moci vychutnat pod širým nebem kvalitní filmy a zažít jedinečnou atmosféru venkovního kina. Hrajeme na sídlištích je další akcí, která se uskuteční na různých místech města, jako například ulice Sokolovská, sídliště Michal, sídliště Vítězná. Tento koncept přináší kulturu a zábavu přímo do míst, kde lidé žijí, a umožňuje jim zažít neformální a přístupné umění," dodává Melč.

Tradiční akce Den horníků zakončí Sokolovské kulturní léto 16. září. Své vystoupení přislíbili například Majk Spirit nebo Anna K. (roc)