Čtvrté kolo vyhledávací soutěže vyhrál písničkář Filip Koryta ze Sokolova. Písničkář Levoruký Eda, který se umístil na druhém místě, postupuje pak také do zářijového čtvrtfinále. Na třetím, nepostupovém místě skončil Kulturní Milan z Karlových Varů.

„V posledním kole bojují o postup skupiny All For 69 (Toužim), Eternal Fire (Sokolov) a Fallen Angels (Chodov),” uvedl Bartůšek. Ten znovu upozornil na to, že soutěž a hlasování se kompletně přesunuly na stránky sociální sítě Facebook.

„Postupový klíč soutěže se nemění. Koncem srpna budeme mít za sebou pět základních kol, ve kterých soutěžila vždy tři hudební tělesa. Celkem se odprezentuje patnáct kapel. Z nich vzejdou čtvrtfinalisté (kapely umístěné na druhém místě) a semifinalisté (vítězové základních kol + vítěz čtvrtfinálového kola). Nakonec zůstane čtveřice nejlepších, kteří se zúčastní živého finále. To se uskuteční opět v kinokavárně Alfa v Sokolově, tentokráte 26.listopadu od 20 hodin,” doplnil Bartůšek s tím, že na vítěze čekají zajímavé ceny.

Vítěz například natočí singl v hudebním studiu a zajistí si účast na řadě festivalů, jako jsou Rockové sady, Rock Beach Sokolov, Island nebo koncert v loketském amfiteátru v rámci pořadatelské agentury Vlny.