Rušný kulturní víkend, plný muziky a zábavy, čeká město Loket. Již v pátek vystoupí v přírodním amfiteátru fenomenální pěvice Lucie Bílá a představí své nejnovější album Modi. Deska vydaná koncem minulého roku je přitažlivým uměleckým svědectvím o aktuální fázi života i kariéry této naší dlouhodobě nejpopulárnější zpěvačky.

O tom, že se koncertování v loketském podhradí Lucii Bílé líbí, svědčí fakt, že je to již počtvrté, co se sem vrací, aby potěšila své fanoušky. Vystoupení pod širým nebem začíná ve 20 hodin. Jejími hosty budou slovenští No Name. „Vstupenky na koncert se prodávají dobře. Naše odhady se v tomto směru naplňují," řekl Vladimír Suchan z agentury VLNY.

V sobotu se lidé mohou naopak vypravit na hrad, který ovládnou rytíři a svedou tu urputnou bitvu o Elišku. Právě šermířské souboje a středověké tance budou hlavním motivem středověké noci na hradě, která vypukne ve 20 hodin. Návštěvníky čeká zábavná podívaná a napínavá divadelní pohádka o draku, čaroději, princezně a statečném rytíři. Na nádvoří hradu bude hrát středověká hudba Bakchus, šermířské souboje předvedou Berounští měšťané a Spolek sv. Simona. Středověké tance naopak ukáží Berounské měšťanky. Velká Bitva o Elišku začne ve 21.30 hodin. Vstupné činí 95 korun. Důchodci zaplatí 75 korun.