Své největší hity, ale i několik nových, úderných a dynamických písní zahraje a zazpívá v pátek od 20 hodin v Kulturním domě v Nejdku kapela Mig 21. Při příležitosti desetiletého výročí svého založení vyrazila skupina na turné, pojmenované jako Velké ekologické turné.

Proč zrovna ekologické? „…a proč ne!“ odpovídá první pilot nadzvukové formace Mig 21 a zároveň zpěvák Jiří Macháček. „Dopisy, často děkovné, našich posluchačů, kteří se poslechem našich písní uzdravili, nám pomohly otevřít novou dimenzi samotného vnímání naší vlastní tvorby. Přesně v tomto smyslu bude ´Velké ekologické turné´. Samozřejmě budeme používat hudební nástroje z recyklovatelných a recyklovaných materiálů a budeme dodržovat zvýšenou hygienu,“ dodává Macháček.

Zároveň všem fanouškům vzkázal, aby na koncert přijeli autem na ekologický pohon. Velké ekologické turné tak má vyčistit celou republiku a také část Slovenska. Členové Migu se nezbláznili do ekologického lobby, jak by to mohlo vypadat, ale opět rozjíždějí maximálně humorně pojatou šňůru a každý jejich koncert by znovu měl být přehlídkou vtipu, vizuálních efektů a Macháčkovou exhibicí. Kapela slibuje mix kvalitních a osvědčených hitů.

Zaznít by měly i nové věci z připravované desky. Turné odstartovalo v Jablonci a v Českých Budějovicích, třetí zastávka úklidové čety Mig 21 je připravená na pátek právě v Nejdku.

„Tímto koncertem zahajujeme podzimní část sezony. Akce se přesouvají z open air scén pod střechu kulturních domů. Jiří Macháček hrál u nás naposledy v loketském amfiteátru a v toužimské Sokolovně a vždy předvedl to, co umí – tradičně dobrou show,“ zve na koncert pořadatel Vladimír Suchan.
Hned následující víkend se v sobotu 18. října představí opět v Nejdku kapely Support Lesbiens a Clou. Během podzimu pak do regionu přijedou také Arakain, No Name, Michal Prokop, JAR nebo Chinaski.