Po celý den zde budou pro zvídavé ratolesti připraveny řemeslnické dílničky, v nichž si mohou vyzkoušet svou zručnost a odnést si vlastnoručně vyrobený suvenýr na památku. A navíc, prvních 240 dětí, které na statek dorazí, získá řemeslnickou dílničku zdarma jako dárek, kde si pak každý bude moci tvořit podle své vlastní fantazie.

„Dopřejte svým dětem zážitek z rukodělné tvorby a přijďte se společně s nimi bavit. Rozhodně neváhejte. Náš neposedný skřítek Kapík si totiž pro děti připravil celé pásmo soutěžních stanovišť. Rodiny tak mají skvělou příležitost společně strávit sobotní den a poznat, že řemesla našich předků mohou být zábavná i pro ty nejmenší," vzkazuje návštěvníkům organizátorka kulturních akcí na statku Bernard Romana Vlková.

Na své si jistě přijde každé dítko. Už názvy samotných dílniček prozrazují, že výběr z řemeslných dovedností bude letos opravdu pestrý. Děti si vyzkoušejí zdobení perníčků, výrobu korálků, keramiky, vonných svící, mýdla, ražbu mincí, tupování triček či smaltování lžiček. Svoji kreativitu zde bude moci uplatnit i ten, koho baví malovat nebo práce se dřevem. Chybět nebude stylový řemeslný jarmark a široká nabídka tradičních dobrot. „Přijďte se pokochat výstavou Devatero výtvarných technik, obdivovat zvířátka ze statku nebo se bavit tancem a divadlem. Na programu je vystoupení folklorní skupiny Třehusk, tanec princezen a veselá pohádka O vodníku Pačíškovi," láká širokou veřejnost Romana Vlková. Vše vypukne v 11 a potrvá až do 17 hodin.