"Chystáme pro návštěvníky besedu s českým hercem a představitelem seriálového Poldy Davidem Matáskem. Beseda s ním bude zaměřena nejen na kriminální seriál TV Prima Polda, který se již brzy představí divákům s další řadou. Chybět nebude ani profesní a osobní života Davida. Moderace besedy se ujme Petr Čimpera," nastínil ředitel Kulturního domu Michal Bedeč.

Pořadatelé nadále jednají i o účasti slovenské herečky Jany Kolesárové, která ve výše zmíněném seriálu hraje další z hlavních rolí. Beseda se uskuteční v pátek 5. listopadu od 19 hodin v kinosále Kulturního domu a bude na ní navazovat promítnutí vybrané epizody seriálu.

Skiareál Bublava Stříbrná.
Vlekaři mají plné ruce práce a doufají, že je vláda opět nehodí přes palubu

Festival bude, stejně jako předloni, zakončen koncertem filmové hudby. Ten se uskuteční v neděli 7. listopadu od 18 hod. A letos na něm zahrají oktet Filmové filharmonie z pražského Rudolfina a zpěvačka Lucie Večeřová. Jde o profesionální symfonický orchestr, který se věnuje především interpretaci filmové hudby na koncertních podiích. Uskupení vzniklo roku 2013 jako těleso sdružující studenty a absolventy středních a vysokých hudebních škol. Spolu s orchestrem se na pódiu objeví i mladá zpěvačka Lucie Večeřová, která profesionálně zpívá již od svých 10 let. Má za sebou vystoupení s umělci jako jsou Dasha, David Deyl nebo Kristína a úspěšně se účastnila také pěvecké celostátní soutěže The Voice Česko-Slovensko 2019.

„Filmová hudba sama o sobě má své kouzlo, obzvlášť když je hraná naživo. Diváci se v rámci programu mohou těšit na skladby z oblíbených zahraničních filmů jako je Poslední Mohykán, Titanic, Avatar, Vinnetou, Harry Potter, Volání Divočiny, dále zazní skladby ze seriálového hitu Hra o trůny nebo hned několik písní z oblíbených krimi Bondovek. Řada hudebních čísel bude navíc doplněna o promítání video sekvencí právě z těchto filmů,“ láká na zajímavou Bedeč.

Vstupné na každou ze zmíněných akcí je 100 korun vstupenky lze zakoupit či zarezervovat předem i online na webových stránkách kulturního domu nebo březovském infocentru.

Schválený severní obchvat města.
Obchvat Karlových Varů není reálný. Nová varianta na I/6 by byla bezpečnější

Krimifest je unikátním a v regionu jedinečným mezinárodním festivalem s kriminální tématikou. Letos se v Březové uskuteční v týdnu od středy 3. do neděle 7. listopadu a organizátoři chystají opět bohatý program. Filmovou část festivalu, která poběží od čtvrtka do neděle, doplní doprovodné akce určené nejen pro veřejnost, ale i pro žáky základních i středních škol z regionu.

Slavnostní zahájení festivalu proběhne ve středu 3. listopadu, kdy se v kinosále uskuteční benefiční koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Po celých pět dní trvání festivalu bude zpřístupněna v prostorách kulturního domu zajímavá výstava od Kriminalistického ústavu s názvem Drogy – hrozba mezi námi. Páteční dopoledne bude patřit programu pod taktovkou Policie ČR, večer výše zmíněné besedě s hercem Davidem Matáskem a v neděli celou akci zakončí výše zmíněný koncert filmové hudby.