I když jsou zimní měsíce a letošní hudební festivalová sezóna ještě celkem daleko, pořadatelé nezahálejí a tvrdě připravují nabité letní programy. Scénář už mají nalajnovaný pořadatelé stříbrnského revivalového festivalu. Ten dozná změn.
Letošní ročník změní dějiště. Místo na Stříbrné to kapely rozbalí na zahradě kulturního domu v sousedních Kraslicích. Pořadatelé tak vyslyšeli prosby fanoušků. Akce, která proběhne v červenci, se letos uskuteční pod hlavičkou agentury On – Off, kterou založili místní hudební nadšenci. „Fanoušci chtěli mít festival o kousek blíž. Přeci jen se ze Stříbrné hůře dostávali domů, nicméně nám areál s penzionem Márty vyhovoval. Navíc známá, která ho provozovala a festival s námi spolupořádala, se rozhodla tam skončit, a tak se prostě přesouváme," vysvětlil za pořadatele Tomáš Cvek.

Podle dalšího ze zakladatelů agentury On – Off Stanislava Fořta bude letošní ročník ještě nabitější než ty předešlé. „Pozvali jsme o kapelu více. Letos se sejde opravdová revivalová špička. Vystoupí revivalový Red Hot Chilli Peppers, Pink, Ozzy Osbourne, Iron Maiden a Wanastovi Vjecy. „Když jsem například poslouchal revivalové Wanastovky, myslel jsme si, že jde o originál s Robertem Kodymem. Jsou prostě perfektní a troufnu si říct, že i žánrově si na své přijde mnoho hudebních fajnšmekrů," shodují se pořadatelé.

Revivalový festival s obří projekcí se bude konat 11. července od 16 hodin. Předprodej vstupenek začne v polovině dubna v Kulturním a informačním centru Kraslice a v místní trafice. Sokolovský deník je mediálním partnerem festivalu. Pro naše čtenáře proto připravíme, stejně jako v uplynulých letech, soutěž o volné vstupenky.

V Kraslicích se připravují i další festivaly. Lidé nebudou v roce 2015 ochuzeni o Rockové sady a Festiválek na konci světa.