Jak dlouho už existuje skupina Netřísk?
„Hrajeme a zpíváme už od roku 2006, tedy 10 let."

Můžete představit nejnovější složení kapely?
„V tom nejnovějším složení je to Keňa – Jan Königsmark – na dechy, Ája Konečná – klávesy, zpěv, potom tam máme Láďu Bielu na basovou kytaru, Tomáše Podroužka, ten hraje na akordeon a zpívá. Káťa Nosková zpívá víceméně hlavní zpěv a zvládá k tomu nějaký drobný perkuse. A já dělám hudbu a tak nějak se to snažím dávat dohromady."

Jaký styl muziky děláte?
„To je problém, to bych musel jmenovat tak deset žánrů."

Aspoň ty nejvýraznější…
„Folk, možná i s náznaky popu, trošku jazzu, těžko říct. Máme různý písničky a každá ta písnička je příkladem trošku odlišnýho stylu. Ale řadí nás mezi folkové kapely."

Kde budete vystupovat ještě teď v průběhu prázdnin?
„Máme ještě koncem prázdnin, nebo začátkem září v Horním Slavkově Slavkov sobě."

Nějaké plány do budoucna… Cédéčko se nerýsuje?
„Cédéčko bychom chtěli. Teď máme za sebou celkem úspěšný natáčení CD, kde doprovázíme divadelní představení Máj. Tam jsme dělali hudbu. Naše CD bychom se snažili nejradši během tohohle roku ještě udělat."

Hezké jsou vaše poetické večery, například Setkání se Samuelou, kde s vámi spolupracuje Zuzana Vajnerová Cerovská, vaše žena. Budou další?
„Je nutné asi říci, že moje žena dělá veškeré texty pro nás a samozřejmě jako poetička a prozaička dělá svoje věci a my se jí to snažíme doprovázet. Chystáme se. Teď v zimě by bylo asi první vystoupení a většinou je to pak šňůra, takže 5 až 6 vystoupení tady po kraji. Zatím ale nemám k tomu další podrobnosti."

Autor: Lucie Žippaiová