Sezona v amfiteátru skončila. Jak ji vidíte z pozice organizátora? Co bylo největším tahákem?
Proběhl velmi pestrý žánrový rozsah kulturního programu, od tvrdé rockové muziky až po shakespearovské divadlo. Přijela Dagmar Pecková, operní pěvkyně. Co se určitě povedlo, byla taneční party na konci sezony v duchu 90. let, to lidi docela kvitovali. Asi největší tahák byl Kryštof kemp, který byl ale magnetem po celé republice. To jsme ale věděli dopředu, protože v rámci online prodejů bylo asi za 10 minut vyprodáno. Tenhle festival si tady udělal dobré jméno už před dvěma lety, je velmi příjemný a našel si návštěvníky nejen z našeho kraje, ale i z okolních. Dobrý pocit mám právě z toho, že začínají jezdit lidé nejen místní, ale i zdaleka, což si myslím, že je velké plus i pro kraj.

V čem konkrétně?
Protože většinou když jedou zdaleka, tak tady zůstávají spát. To jsme viděli i na obsazenosti hotelů a penzionů v Lokti, kdy byl velký problém ubytovat třeba techniky. Musel jsem je ubytovat v Sokolově nebo ve Varech. To si myslím, že je v dobrém i ve zlém problém. Proto se teď přemýšlí o tom, jak navýšit kapacity. Jestli nějakým kempem, nebo podobnou verzí ubytování. Protože je logicky jasné, že když člověk ze vzdálenějšího kraje zavolá do hotelu nebo kempu, ten je v Lokti navíc jen vodácký, a všechno je plné, tak si řekne: Nikam nejedu! Čímž přicházíme o návštěvníky. A region tak přichází o další peníze, protože ti lidé by se určitě šli ještě někam najíst, udělají si výlet a všude nechávají, v uvozovkách, koruny. Možnost výdělku tady v regionu je slabá, myslím pracovně, a tohle s sebou nese pracovní místa.

Jak to budete v příští sezoně řešit? Objevily se i jiné problémy?
Už jsme začali s vedením města přemýšlet o tom, jak navýšit kapacitu ubytování, určitě to musíme řešit. Máme určitou myšlenku, jestli se ji povede dotáhnout do konce, tak to bude jenom dobře. Pro region i pro Loket. Další problém je samozřejmě parkování návštěvníků. To je další element, který musíme řešit. Ale je pravda, že tahle otázka už je v dobré fázi řešení.

Co letošní rozmary léta ohledně počasí, nehatily vám akce?
Letošní počasí program ovlivnilo, ale já naštěstí to riziko trochu předvídám, ale i tak jsme to pocítili. Chybělo na akcích tak 300 – 400 lidí. Ale s tím musíme počítat, když se akce konají venku. Ale nikdy jsme úplně nezmokli. Jediný šok byl druhé představení muzikálu, kdy nás to vymetlo asi čtvrt hodiny před koncem, ale jinak to vždycky nějak proběhlo, že jsme nezmokli. Ale už jenom ten pocit, že je zataženo a vypadá to na déšť… lidi si řeknou: Tam nepůjdu, nechce se mi do deště, což chápu. Zase ale když chytíme počasí, tak je to neodolatelné, a lidi to vnímají. To byl i případ Kryštof kempu, kdy jim vyšlo počasí úplně nádherně. Pršet začalo až někdy před půlnocí.

Jedna sezona za vámi, věřím, že ta příští už se rýsuje… Budou nějaké novinky?
V této fázi už máme skoro 95 procent programu na příští rok hotového. Chystáme opět celodenní aktivitu pro děti s rodinami. Nebude to tedy Kryštof kemp, ale nový dětský muzikál Ferda Mravenec, který bude mít v říjnu premiéru. K tomu bude připraven celodenní program pro děti, s hrami, koncertní verzí muzikálu Ferda Mravenec, plus tam vystoupí teenagerovské kapelky, které ti mladí poslouchají. Další novinkou je hiphopový večer s Marpem, takový hiphopový festival, kde vystoupí několik interpretů tohoto žánru. Tenhle program ještě budu konzultovat s jeho managementem a s ním, budou ho dávat do kupy odborníci.

Můžou se návštěvníci těšit i na oblíbené žánry?
Klasicky připravujeme muzikál, a sice Tajemství od Daniela Landy, s Divadlem Kalich. Nebude chybět představení shakespearovských slavností, diváci uvidí Romea a Julii. Divokej Bill jede turné, jedno vystoupení by mělo být právě v amfiteátru, někdy koncem července. Určitě bude Beatová síň slávy, otvíračka jako letos a loni. Vypadá to, že z cizích kapel by měli být uvedeni do síně slávy Uriah Heep. Máme v jednání Miro Žbirku, který příští rok chystá podzimní turné. Otvírání tohoto turné, první koncert, by mělo být právě v Lokti. A dolaďují se další věci, něco z operního žánru, něco z popu, nějaká popová hvězda 70.let. Žánrově by měl být program ještě pestřejší než letos.

Amfiteátr bude patřit i jedné místní oslavě…
2. září tam budou slavit místní futsalisté, což je asi nejlepší futsalový mančaft v našem regionu. Budou slavit 20 let Termitů a uspořádají večírek s regionálními kapelami. Měli by dorazit i dva hosté, vypadá to na Alkehol nebo Harlej.

Autor: Lucie Žippaiová