Nový videoklip má už stovky zhlédnutí. Jak dlouho trvaly přípravy a jak se vaše prvotina vůbec rodila?
O klipu jsme již uvažovali v krátkém časovém horizontu po natočení desky Release v roce 2012. Jelikož jsou ale muzikanti líná cháska, k reálnému uchopení jsme se dostali až letos na jaře. Tehdy jsme měli favorizován jiný song, který jistě též spatří světlo světa. Původní natáčení mělo tedy probíhat na jaře pouze v exteriéru. Bohužel, nebo díkybohu, nás tehdy zradila příroda sama tím, že nám krušnohorské vrchy zabalila do žlutého koberce pampelišek. Metaláci v pampeliškách byla lákavá představa plná lásky a míru, avšak nakonec jsme odložili natáčení na podzim. Mezitím padla myšlenka změnit píseň. Zaslali jsme song našemu objevu v oblasti masteringu, který nám píseň přemíchal a udělal skvělý zvuk. Další rozhodnutí padlo ve změně lokality. Exteriéry staré, zarůstající továrny uprostřed lesa mají atmosféru. A v pauzách natáčení se dají hledat poddubáci. Chvíli jsme uvažovali, že počty kolemjdoucích houbařů zapojíme jako komparz. Konečné natáčení tedy proběhlo letos v září, střih a postprodukce zabraly dva měsíce a klip je venku.

Přibližte těm, kdo klip ještě neviděli, o čem je?
Kdybych to měl říci jednoduše, řeknu, když máš splín, vylez si na kopec a rozhlédni se. Když půjdu trochu více do hloubky, pojednává o tom, že je dnešní svět svírán v křeči díky omezenému rozhledu odmítajícímu jiný úhel pohledu. Cestou ven je pak poznání celé škály souvislostí a otevření celého horizontu. Prostě člověk by si měl podle mého názoru držet nadhled.

Object oslaví už 15 let. Co čeká kapelu ještě do konce roku?
Je to tak, příští rok dostaneme občanku. Ano, jsme taková vzdorovitá čtrnáctiletá puberťačka. Ani už si nepamatuji, kdy kapela neexistovala, ale to je možná zapříčeněno tím množstvím alkoholu za ty leta vypitým. Jaké jsou plány? Letos ještě stihneme udělat křest a zapití klipu v našem rodném Free clubu v Kraslicích a týden nato jedem hrát k sousedům, a to na jih Německa. Již jsme tam jednou hráli a sklidili jsme velké ohlasy, tedy proč si to nezopakovat.

Kdy se zase objevíte před domácím publikem?
Hned týden po Novém roce hrajeme v plzeňské Lampě. Tam se vždy velmi těšíme, je tam skvělý zvuk a vstřícní diváci. Co se týče přímo našeho kraje, zde dáváme fandům oddych.

Jaký máte za sebou rok a co vás čeká v tom příštím?
Řekl bych, že byl tento rok celkem plodný. Natočili jsme klip, odehráli turné s výletem na Slovensko, užili si skvělý zvuk jako předskokani amerických Against the Wall, zmákli tradiční Rockové sady. Myslím, že můžeme být spokojeni. A do příštího roku jistě natočíme ještě jeden klip a hlavně zkompletujeme nový materiál, nad kterým teď výskáme ve zkušebně. Myslím, že se mají fanoušci na co těšit. V naší řeči „valí to jak buldozer". Hlavně se těšíme na další spolupráci s již výše zmíněným mistrem zvuku Jardou Lukáčem. Ten kluk umí. No a v osobní rovině samozřejmě zůstaneme jistě stále stejnými hovady. Slibujeme.