Příznivci kultovní psychedelické partičky The Legendary Pink Dots z Anglie by se měli mít na pozoru. Tato kapela, známá uhrančivě melancholickým projevem a podmanivými písněmi, totiž míří do regionu. A to konkrétně do Chodova, kam 1. května přiveze svou nezapomenutelnou show.

„Skupina The Legendary Pink Dots neúnavně koncertuje po celém světě. Letos zavítá i do České republiky, kde odehraje tři koncerty, z nichž jeden připadl právě Chodovu,“ potvrdil účast zahraničních muzikantů Ladislav Paštéka z Kulturního a společenského střediska v Chodově.

To ale není všechno. Jako předkapely se představí dvě nadějné rockové formace z Čech – karlovarští St. Age, hrající crosover rock, a alternativní Orchestra ze Sušice. „Koncert by měl trvat od 18 do 22 hodin. Návštěvníci si jistě přijdou na své,“ poznamenal Paštéka.

Legendary Pink Dots vznikli v roce 1980 v londýnském squatu a do vínku jim bylo dáno okouzlení propuknuvší vlnou syntezátorové new romance v kombinaci s ohlasy o dekádu staršími hudebními žánry. Stěžejní postavou kapely je zpěvák, autor textů a většiny písní Edward Ka-Spel, jehož eruptivní básnické vize spřádají bizarní příběhy na pokračování.

„V osmdesatých letech kapela přesídlila do Holandska, kde působí dodnes. Od poloviny 90. let poněkud zmírnila svou extravaganci a ohlédla se směrem k rocku a sofistikovanému písničkářství. V tomto duchu každoročně vydává další alba vyrovnané kvality,“ uvedl o skupině Paštéka.
„S každým vystoupením skupina dokazuje, že rozhodně není běžnou rockovou partou bez potřebného nadhledu a vývoje. Avizoval to již kvalitativní růst jejich posledních alb All the King's Men a All the King's Horses. Každopádně se zdá, že období určité tvůrčí krize již mají za sebou a že se od nich můžeme nadít ještě dalších zajímavých překvapení,“ doplnil.