Hned tři pivní speciály budou moci ochutnat lidé u příležitosti oslav v Kynšperském pivovaru. Už v sobotu 18. října narazí sládek Miroslav Broz před zraky hostů první sud zeleného ležáku, nefiltrovaného 12% piva vařeného pouze jednou ročně při sklizni zelených šišek chmele. Následně jim představí dva opravdové unikáty – zvláštní pivní elixíry připravené podle historických receptů pocházejících od šlechtické rodiny Haasů. Nápoje mají fungovat jako afrodiziakum. Pánům je doporučené pivo vzbuzující milostnou touhu a dámám je zase určený magický nápoj lásky pro zažehnutí ohnivé vášně.

„Není žádným tajemstvím, že porcelánový baron Jiří Haas byl velice úspěšný, co se týče plodnosti a sexuálních aktivit. Miloval dobré jídlo, krásné ženy a pivo. A proto jsme se rozhodli, že na jeho počest uvaříme dvě speciální várky piva s povzbuzujícími účinky, zvlášť pro dámy a zvlášť pro pány," pověděl ředitel Kynšperského pivovaru Radek Vomočil.

Pivo pro něžné pohlaví je slabší, cukernatější a lehce zatmavené. Ležák pro muže je silnější, více nachmelený a s větší hořkostí. „Podrobné ingredience ale zatím neprozradím. Kdo chce vědět víc, musí za námi v sobotu přijít do pivovaru," pousmál se ředitel.

Historie Kynšperského pivovaru se pod vedením rodu Haasů z Hasenfelsu psala v letech 1840 až 1945. „Letos se nám podařilo navázat kontakt s přímými potomky rodiny Haasů a nositeli tohoto šlechtického jména. Velice ochotně nám poskytli několik historických fotografií a také původní receptury na výrobu piva, které dnes po dlouhé době znovu oživujeme," poznamenal Vomočil. Výjimečnost této události chce pivovar zdůraznit i výběrem skla. „Piva stočíme do vyšších lahví šampaňského typu o objemu 0,75 litru. Nápoj tím dostane noblesnější vzhled a povznese se jeho úroveň," doplnil ředitel s tím, že omezenou sérii dámského a pánského piva navařili ve dvou várkách, každou v množství 50 litrů.

Kromě ochutnávky pivních speciálů čekají v sobotu návštěvníky pivní soutěže o atraktivní ceny, živá hudba a netradiční prohlídky pivovaru v dobových kostýmech. Zábavný program začíná v 16 hodin a potrvá až do večera.

Celou akcí bude provázet moderátor Jindřich Skopec ze Západočeského divadla v Chebu, který příjemně naladí každého hosta a zároveň všem doporučí, jak nejlépe zahnat žízeň nebo prožít skvělý gurmánský zážitek. „Přijďte s námi oslavit první výročí otevření naší Šenkovny u Zajíce, kterou jsme otvírali přesně před rokem, 18. října. Je opravdu neuvěřitelné, jak ten čas letí," prohlásil Vomočil.

Velkou podívanou jistě bude narážení vysmolených dubových sudů. Diváci si tak udělají názornou představu o tom, jak kdysi vypadala práce v pivovarech a nakolik odlišná byla chuť piva, když zrálo v dřevěných kádích a ve velkých dubových sudech. „Do dřevěných vysmolených sudů je zvykem nalévat spíše tmavší pivčo, jelikož ta smůla hodně ovlivní jeho chuťové vlastnosti. Takže raději zvolíme sladší ležák," vysvětlil ředitel Kynšperského pivovaru.

Šenkovna se nachází v bývalých prostorech humnové sladovny, kde v minulosti klíčil jarní ječmen. Zároveň se jedná o nejstarší budovu v celém areálu Kynšperského pivovaru. V Šenkovně u Zajíce je dochovaná 300 let stará cihlová klenba, která je samonosná. Součástí jsou ručně tesané kamenné žulové sloupy. Interiér je laděn do klasického staročeského stylu, s kapacitou 280 míst. Hostinec je rozdělený na šenkovnu, zimní zahradu a v letních měsících je k dispozici venkovní terasa o kapacitě 100 míst. V patře nad šenkovnou se nachází nově otevřený kulturní sál pro dalších 250 návštěvníků. Ve velké společenské místnosti se pohodlně usadí 180 lidí. K tomu je k dispozici 70 míst ve dvou menších saloncích. Velkou chloubou šenkovny i společenského sálu jsou nástěnné malby s pivovarskou tematikou. Originální výzdoba je autorským dílem pivovarského historika, výtvarníka a publicisty Pavla Jákla.