Už v únoru povypráví Petr Rojík o dění v sokolovském podzemí, Vladimír Prokop zase přiblíží zaniklé památky Sokolovska. Na začátek února je také naplánováno opětovné otevření stálé expozice v sokolovském zámku po lednové rekonstrukci.

„Bude to dobrodružné setkání nad obrázky, nad kterými se někdy tají dech. Ukážeme si, z čeho je složena země pod Sokolovskem a pod Karlovarským krajem. Nakoukneme do hry sil, které tříští křehkou slupku Země a probouzejí sopky, mofety a zemětřesení včetně nám všem známých otřesů z loňského léta," láká na přednášku geolog Petr Rojík, který se díky své rozsáhlé činnosti v rámci regionu dokonce stal osobností roku Karlovarského kraje. Zájemci si ho budou moct poslechnout 12. února v zimní zahradě zámku na přednášce nazvané Neklidné podzemí Sokolovska.

Neméně významnou osobností Sokolovska je i Vladimír Prokop. Ten 15. března přiblíží osudy některých místních zaniklých uměleckých památek. Podělí se tak o poznatky, které nasbíral mimo jiné při psaní publikace Sokolovsko – Umění, památky a umělci do roku 1945. Přednášky se konají od 17 hodin, vstupné je 20 korun.

Od středy 4.2. bude také otevřena stálá expozice muzea, a to ve své běžné otvírací době.