„Zabavit menší děti je složitější. Jejich program musí být velmi pestrý, aby se pořádně vyblbly," říká ředitelka Domu dětí a mládeže v Sokolově Iva Ondrejková. Děti se v průběhu týdne vypravily na výlet do Centra zdraví a bezpečí v Karlových Varech a navštívily Školní statek v Chebu. V prostorách DDM se věnovaly ručním pracím, kreslily, vyráběly, také pekly muffiny a malovaly na trička. A samozřejmě se nesmí zapomenout na sport, protože právě pohyb je pro ně největším vyžitím.

Ve slušivých tričkách s vlastnoručně vyrobeným obrázkem jsem je zastihla, jak zdolávají úskalí chůze na malých chůdičkách. Šestiletá Markétka Mlejnková byla na táboře poprvé a moc se jí tam líbilo. „Je to tady moc hezký. Líbilo se mi, jak jsme malovali na trička," řekla. To Péťa Matoušek byl nejvíc nadšený z výletů: „Nejvíc se mi líbilo u hasičů a na farmě u zvířátek." Matěj Krieger byl naprosto zaujatý svým sportovním výkonem na chůdách a sportem vůbec: „Ping-pong se mi líbil, sportovní hry, chození na chůdách…," a odkráčel na nich pryč. Za všechny to asi shrnul nejstarší, už sedmiletý Míša Kundrát: „Všechno se mi tady líbilo."

V pátek odpoledne měly děti před sebou ještě malování na obličej. „Děti si na závěr domů odnesou medaile, pamětní list, dárek na památku, omalovánky. Tráví tady čas od pondělí do pátku od sedmi do sedmnácti hodin. Letos poprvé tábory finančně podpořilo město Sokolov," doplnila ředitelka Iva Ondrejková.

Autor: Lucie Žippaiová