Hra, která je hořkou komedií, má výrazně aktuální téma. Svět kolem nás a my v něm. Zaobírá se vnímáním světa a odlišností v něm zcela osobitým způsobem a současným jazykem. O tom, že se vystoupení podařilo, svědčily reakce diváků, kteří častým potleskem a smíchem spontánně reagovali na dění na jevišti.

Hra měla docela komplikovaný průběh zkoušení, kdy musela být přeobsazena jedna ze čtyř postav a celkově bylo zkoušení časově a logisticky poměrně složité, protože prostory MDK jsou zcela zaplněny jinými akcemi. Ale vše se nakonec v dobré obrátilo a premiéra se vydařila.

Hra je i o slabosti nebo rezignaci sama na sebe. O vnímání světa současnou mladou generací a společností. O škatulkování věcí i lidí na IN a OUT. Je prostě o nás lidech. Klade si za úkol vyvolat v divákovi zamyšlení a třeba i vyprovokovat diskuzi o viděném. Zasáhnout jeho srdce i duši.

Májový folkový koncert kapely NaDen v krajkovském kostele sv. Petra a Pavla se stal beneficí pro Haničku.
OBRAZEM: Benefice pro Haničku

To vše čekalo na diváky i herce o premiéře. Vyprodané divadlo s napětím očekávalo začátek a v hercích v zákulisí rostla nervozita. Představení začalo a situace na jevišti střídala situaci. Diváci reagovali na dění na jevišti naprosto impulzivně, přirozeně a vytvořili skvělou atmosféru. Potlesk i smích příjemně přerušovaly děj a 85 minut představení vlastně uplynulo strašně rychle. Reakce diváků po představení a i v následujících dnech potvrdily, že hra splnila cíl, který si stanovila. Diváci se nejen pobavili, ale měli chuť a touhu se o hře a jejím ději bavit i posléze.

Děkujeme divákům a na 6. června jsme připravili v divadle MDK Sokolov reprízu. Bude nám ctí a potěšením opět představit naše Tlustý prase i dalším divákům, kteří za námi do divadla přijdou a dají smysl našemu konání.

Martin Volný

Vladimír Suchan.
Taháky letošní sezony? Nohavica či Kryštof kemp