– O mnoho let zpátky se s koncertem Josefa Zímy vrátili senioři z Kynšperka nad Ohří. Zpěváka hostil zdejší domov pro seniory. Zejména dámské části klientely se tak v některých případech doslova splnil sen. Setkání s někdejším idolem dívčích srdcí zprostředkovalo za pomoci sponzorů dobrovolnické centrum Střípky.

„Pro nás to nikdy nebyl pan Zíma nebo Josef Zíma. V mládí jsme mu s děvčaty neřekly jinak než Pepíček Zíma," vrátila se s rozzářenýma očima do mladých let seniorka Irena Kavanová. „Stejně jako on jsem bydlela v Praze. Nevynechala jsem jediný jeho koncert, jediné jeho vystoupení. Vždycky jsme na něj číhaly. Byl to idol dívčích srdcí jaksepatří! Za tohle vystoupení jsem mu vděčná, všechny vzpomínky se mi vrátily, jako by to bylo včera," zářila dál Kavanová. Koncert si zkrátka senioři užívali naplno, některé hity si dokonce zazpívali se zpěvákem. Ten vystřihl skočné polky nebo pohádkové hity Rozvíjej se, poupátko a Prstýnek, vrátil se ale třeba i k písním Oldřicha Nového.

Zážitek seniorům zprostředkovalo dobrovolnické centrum Střípky. „Vždy se seniorů ptáme, co by si přáli vidět nebo zažít. Josef Zíma byl pro většinu z nich jasným číslem jedna. Když vidíme jejich nadšení, jsme neskutečně rádi, že se nám za pomoci sponzorů podařilo koncert zorganizovat a uskutečnit," řekla ředitelka Střípků Renata Oulehlová. V domově pro seniory společnosti Sociální služby Kynšperk nad Ohří se na koncertě sešli nejen místní klienti, ale i senioři z ošetřovatelské péče HomeCare v Dolním Rychnově a obyvatelé Kynšperka nad Ohří. „Celkem dorazilo asi dvě stě lidí, dá se říct, že naše prostory zcela zaplnili. Střípkům za zprostředkování koncertu moc děkujeme, pro seniory to byl zcela jistě silný zážitek. Kulturu tady ale mají častěji, muzice se věnují dva kuchaři, takže o hudbu tady nebývá nouze. Plánujeme ale i další velké akce," uvedl ředitel kynšperských sociálních služeb Jiří Hrubý.

Se zpěvákem se Ireně Kavanové i dalším fanynkám dokonce podařilo promluvit pár slov. „To víte, o mě se ženský vždycky praly," poznamenal Zíma s úsměvem, než definitivně zmizel v šatně. „Teď už jsem naprosto spokojená," uzavřela s dojetím Kavanová.