Ahoj. Dohodněme se na jedné věci. Až skončí koncert, tak nikdo z vás nebude řídit auto opilý. Těmito slovy se v sobotu večer ohlásil Robert Kodym nejdeckému publiku, které v místním kulturním domě dychtivě čekalo na příval hudební magie v podání démonické sestavy Wanastowi Vjecy. „Připojili jsme se k myšlence, a tou je, aby na silnicích zbytečně neumírali lidé,“ vysvětlil fanouškům svůj apel Kodym. Během vystoupení pak varování před neuváženým jednáním ještě jednou důrazně zopakoval.

Samotný koncert pak připomínal narozeninovou party. „Nám se ještě nechce spát. My máme narozeniny, nám je už dvacet let,“ připomínal radostně davu jubilejní výročí kapely a pointu celého letošního turné Kodym – toho večera v typickém černém klobouku a dlouhém kabátci. Jakoukoli upřímnost ze strany muzikantů publikum oplácelo ještě větším nadšením a bouřlivým aplausem. Za to se mu dostalo porce starších i nových hitů plus několik písní od skupiny Lucie.

„Je nám trochu smutno. Turné totiž pomalu končí. My tu dnes ale rozhodně smutní nebudeme, že ne?“ zvolal Kodym a zmínil poslední zastávku koncertní šňůry – Plzeň, kam dorazí 28. května.

Kromě černě oděných muzikantů si večer obdiv vysloužila i mladá plzeňská partička Mandrage. „Tady to není vůbec špatné. Do Nejdku asi budeme jezdit častěji,“ prohlásili punkoví předskokani. V sobotu skupina Mandrage zahraje na sokolovském festivalu Rock Beach.