V polovině srpna, konkrétně 13. srpna, ožije v lesoparku Bohemia první ročník hudební sešlosti Hard Rockfest Sokolov. Pokud bude mít akce úspěch a dobrou návštěvnost, slibují organizátoři příští rok další pokračování. „Zhruba před měsícem a půl jsme si řekli, že uspořádáme rockový koncert pod širým nebem, a dali jsme se do práce. Do Sokolova jsme pozvali například skupinu Argema. Znám totiž osobně jejich zpěváka, tak jsem mu řekl, jestli by si u nás nechtěli zahrát. A souhlasili,“ prohlásil jeden z pořadatelů festivalu Juraj Hollý.

A jaké další kapely se na koncertě objeví? Na seznamu jsou Forte Band, Coda, Boron, Argema a Kečup. Dále vystoupí tanečníci Masers Company. Zábavu rozproudí také soutěže s rádiem Dragon, volba miss mokré tričko a pivařská disciplína – o nejrychleji vypité pivo. „Nikdo se nemusí bát, že by měl hlad a žízeň. Pivo tu poteče ze dvaceti čtyř kohoutů na dvanácti pípách a stánků s grilem bude deset. Pro případ deště jsme navíc zajistili dva velkokapacitní stany. Už jsme si ověřili, že by mělo být hezky,“ přeje si další z organizačního týmu Petr Toman.

Vstupenky lze získat od pátku v předprodeji například v infocentrech v Sokolově, Chebu a Karlových Varech. „Rád bych upozornil, že deset procent ze zisku akce bude věnováno tělesně postiženým – sdružení Sokolík,“ zmínil Hollý.