Karlovarsko:

Dámská jízda se uskuteční na Božím Daru
Kdy: sobota 16. března od 9 hodin
Kde: Boží Dar
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Město Boží Dar není Memphis, Tennessee, ale v sobotu 16. března se stane mekkou všech fanynek Krále rock ´n´rollu, milovnic tohoto hudebního a životního stylu. Jen pro dívky a ženy je totiž připraven 21. ročník, tentokrát rock ´n´ rollové, Dámské jízdy. Letošní ročník bude bez sněhu, ale účastnice tento fakt ani v minulých dvaceti ročnících neodradil. Zhruba pětikilometrová trať pro pěší bude na malém okruhu Ježíškovy cesty a je nenáročná. Nejde jen o výkon, ale o dobrou zábavu

LiStOVáNí s Tomášem Poláčkem
Kdy: pátek 15. března, od 17 hodin
Kde: Ostrov, městská knihovna - výstavní sál
Za kolik: 150 korun bez rezervace
Proč přijít: LiStOVáNí, tak je nazváno turné Tomáše Poláčka, který podnikl v létě roku 2015 bláznivou výpravu. Stopnul si 250 aut nevalné úrovně, aby se dostal přes Sibiř, Aljašku, nebezpečnou Střední Ameriku nebo peruánskou poušť až do střediska Ushuaia v Ohňové zemi - nejjižnějšího města světa. Vydal o tom knihu, ze které bude číst.

Bratři Ebenovi zahrají v divadle
Kdy: sobota 16. března, od 19.30 hodin
Kde: Karlovy Vary, městské divadlo
Za kolik: od 300 korun
Proč přijít: Kapela tří bratří Ebenových (Marka, Kryštofa a Davida) s dalšími předními hudebníky (Pavel Skála, Jaromír Honzák, Jiří Veselý a Jiří Zelenka) zahraje průřez tvorbou od prvního alba Malé písně do tmy (1984) až po poslední Čas holin (2014).

Michal je pajdulák děti pobaví
Kdy: neděle 17. března, od 15 hodin
Kde: Karlovy Vary, městské divadlo
Za kolik: 120 korun
Proč přijít: Dětské představení Michala Nesvadby Michal je pajdulák. Děti si budou hrát a dozví se informace o tělíčku od hlavy až k patě a naopak.

Sokolovsko:

Matýsek a jeho kamarádi přijedou do Horního Slavkova
Kdy: sobota 16. března, od 16 hodin
Kde: Horní Slavkov, městské kulturní středisko
Za kolik: 300 korun
Proč přijít: Vystoupení jedinečného českého břichomluvce a televizní celebrity Matýska, které všichni dobře znáte z Česko Slovensko má talent. Zdeněk Polách je jediný břichomluvec v České republice, který v roce 2018 vyhrál s Matýskem Zlatého "bzučáka" v soutěži Československo má talent. Vtipné a vynalézavé představení, které si užijí děti i rodiče.

V Sokolově bude velikonoční jarmark
Kdy: neděle 17. března, od 9 hodin
Kde: Sokolov, městský dům kultury
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Velikonoční jarmark v prostorách městského domu kultury nabídne nejen řemeslné výrobky, ale i mnoho dalšího.

Chebsko:

Hra, která se zvrtla pobaví v Chebu
Kdy: sobota 16. března od 19 hodin
Kde: Cheb, Západočeské divadlo
Za kolik: od 200 korun
Proč přijít: Britskou bláznivou komedii nazvanou Hra, která se zvrtla od H.Lewise, J.Sayera, H.Shieldse uvádí Západočeské divadlo v Chebu. Dramatický kroužek se rozhodne nastudovat anglický detektivní thriller Vražda na panství Haversham. Své rozhodnutí realizuje se záviděníhodným nadšením a nezáviděníhodnou neschopností. Mladý soubor na premiéře bojuje s neznalostí textu, neposlušnými rekvizitami, náhle se probudivšími ambicemi zaskakující inspicientky i zfušovanou scénou.

Kateřina Marie Tichá & Bandjeez vystoupí v Lokti
Kdy: sobota 16. března, od 20 hodin
Kde: Aš, LaRitma
Za kolik: 370 až 420 korun
Proč přijít: Zpěvačka, skladatelka, držitelka prestižní Ceny Anděl Kateřina Marie Tichá na sebe výrazně upozornila svým debutovým albem Sami (2020). Tímto pozoruhodným uměleckým počinem získala respekt odborné veřejnosti a zároveň mnoho nových nadšených posluchačů a obdivovatelů. Nyní přichází s první oficiální nahrávkou z připravovaného alba. To vzniká již ve spolupráci s legendární kapelou Davida Stypky - Bandjeez. Píseň Plamen doprovází videoklip režiséra Ondřeje Kudyna, který představuje Kateřinu nejen jako výjimečnou interpretku, ale poprvé i jako tanečnici.