Karlovarsko:

V kostele Navštívení Panny Marie bude mše a pak se bude světit kříž
Kdy: neděle 24. března od 14 hodin
Kde: Skoky, kostel Navštívení Panny Marie
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Květná neděle letos připadá na 24. březen, poutní mše svatá začíná ve 14 hodin, celebrovat ji bude P. Vladimír Slámečka. Poutníci se mohou ohřát u kamen v sakristii, k dispozici bude i čaj, káva a malé občerstvení. Po skončení bohoslužby se poutníci vydají k obnovenému Rohrerovu kříži nad Skoky, který bude při té příležitosti znovu vysvěcen. Nechal ho tam postavit mlynář F. Ludwig Rohrer někdy začátkem devatenáctého století. Vedle kříže byly vysazeny dva kaštany, dnes mohutně vzrostlé. Po odsunu původního obyvatelstva kříž pustl a někdy v druhé půli dvacátého století byla jeho kovová část odlomena.Kříž je nyní obnoven, velké poděkování za tuto práci patří příznivci Skoků Dušanu Kejmarovi a kamenickému mistru Marcelu Stoklasovi.

Velikonoční inspirace zájemci načerpají v domě kultury
Kdy: sobota 23. března, od 11 hodin
Kde: Ostrov, Dům kultury Ostrov
Za kolik: volný
Proč přijít: Tradiční jarní velikonoční setkání s ukázkami zdobení kraslic, s paličkováním, s drátkováním a dalšími rukodělnými řemesly s velikonoční tématikou. Návštěvníci mohou nejen načerpat inspiraci, ale také si něco zakoupit.

Divadlo Dětí zve na akci Pochod po pramenech
Kdy: sobota 23. března, od 11 hodin
Kde: Karlovy Vary, sraz u sochy Antonína Dvořáka ve Dvořákových sadech
Za kolik: jízdné a vstupné si hradí každý sám
Proč přijít: Divadlo Dětí zve na akci Pochod po pramenech, půjde se po pramenech po Mlýnské kolonádě směrem k prvnímu prameni Vřídlu. Odtud pak směrem k lanovce na rozhlednu Diana. Cesta zpět povede přes Jelení skok do centra Karlových Varů.

Kytarista a zpěvák Zdeněk Bína vystoupí v karlovarské galerii umění
Kdy: neděle 24. března, od 19 hodin
Kde: Karlovy Vary, galerie umění
Za kolik: 180 korun
Proč přijít: Frontman skupiny -123 minut, excelentní kytarista a zpěvák Zdeněk Bína se představí ve svém sólovém projektu na pomezí soulu a world music a též v meditativních polohách, zrozených při jeho pobytech v lesích.

Sokolovsko:

Loketské jazzové jaro představí The Dixie Hot Licks
Kdy: sobota 23. března, od 18 hodin
Kde: Loket, Dvorana
Za kolik: 290 až 350 korun
Proč přijít: Loketské jazzové jaro uvede skupinu The Dixie Hot Licks, jejíž vystoupení je dobrodružnou cestou časem zpět o sto let - na přelom desátých a dvacátých let minulého století, do časů, kdy řval jazz z každé putyky, nalévárny, nevěstince i z každé ulice New Orleans. The Dixie Hot Licks snoubí původní "vintage sound" akustického jazzu a moderní výraz dixielandu.

Burza vinylů se koná v Alfa klubu
Kdy: sobota 23. března, od 11 hodin
Kde: Sokolov, Alfa klubZa kolik: neuvedeno
Proč přijít: Na své si přijdou milovníci klasických gramodesek. V Sokolově se koná Burza vinylů.

Chebsko:

Západočeské divadlo ukáže i běžně nepřístupné prostory
Kdy: sobota 23. března od 14 hodin
Kde: Cheb, Západočeské divadlo
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V rámci Noci divadel se koná prohlídka divadla, lidé se tak dostanou do prostor, které běžně nemohou vidět.

V Hranicích budou Šibřinky
Kdy: sobota 23. března, od 20 hodin
Kde: Hranice, sokolovna
Za kolik: 100 a 200 korun
Proč přijít: TJ Hranice a město Hranice zvou na Šibřinky, které se konají 23. března 2024 od 20 hodin v sokolovně. Vstupné – masky 100 korun, bez masek 200 korun. Hraje FOX BAND, součástí akce bude i fotokoutek.