Dokud žiju, stříhám / ujiž, máhířts dukoD
Kdy: do 30. dubna, pondělí až čtvrtek 12.00–17.00, víkend 10.00–12.00 a 13.00–17.00
Kde: Městská knihovna Loket
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Recykliteratura je tvorba na pomezí literatury a výtvarného umění na principu kombinace hotových fotek a textů z knih nebo časopisů. Poprvé s ní přišel na jaře 2013 výtvarník a scénárista Vojtěch Mašek, nadšenou propagátorkou tohoto umění v kraji je Klára Rozsypalová. Výběr jejích nejlepších výtvorů si budete moci prohlédnout v rámci pětatřicáté z pravidelného cyklu minivýstav představujících nové autory nebo odnože tvorby autorů již zavedených.

Reprezentační ples města Lokte
Kdy: sobota 6. dubna od 20.00
Kde: Dvorana Loket
Za kolik: na sezení 450 korun, na stání 390 korun
Proč přijít: Těšit se tentokrát můžete na taneční vystoupení ZUŠ Loket , světelnou UV show od Cirkus Cerés a hudební doprovod v podání Bigbandu Červení Panteři, který vznikl v roce 2002. Hlavní hvězdou slavnostního večera bude známá a populární česká zpěvačka a muzikálová herečka DASHA, vlastním jménem Dagmar Sobková, která je také držitelkou Ceny Thálie pro rok 2010. Bohatá tombola, disco hity a fotokoutek budou opět připraveny na malém sále.

Svět záchranářů. Ilustrační snímek
Tipy Deníku: Na Karlovarsku zahajuje Svět záchranářů

Oldies disco party
Kdy: pátek 5. dubna od 20.00
Kde: Alfa klub Sokolov
Za kolik: 80 korun v předprodeji, 120 korun na místě
Proč přijít: „Doraž zapařit.“ Tak zní výzva sokolovského Alfa klubu, kde se v pátek koná Oldies disco party. O pořádnou porci muziky se postará DJ Smrž. Vstupenky v předprodeji jsou k mání na mdksokolov.cz nebo v Sokolovském infocentru.

Charitativní koncert LeLeBand pro Mateřídoušku
Kdy: pátek 5. dubna od 16.00
Kde: evangelický kostel sv. Kříže, Chodov
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Jedinečný charitativní koncert kapely LeLeBand se uskuteční v chodovském evangelickém kostele sv. Kříže. Výtěžek z koncertu bude věnován chodovské Mateřídoušce.

Čištění řeky Ohře v Lokti
Kdy: sobota 6. dubna od 10.00
Kde: sraz v loketském amfiteátru
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Čištění řeky Ohře a jejích přítoků se o víkendů koná na řadě míst kraje. Konkrétně v Lokti se účastníci sejdou v amfiteátru a uklízet se bude úsek od Sportovní ulice ke spodnímu jezu u „Ostrova“. Jako vždy pro účastníky budou připravena pamětní trika, rukavice a pytle na odpad a samozřejmě něco malého na zub. Stejně jako loni bude úklid ukončen u griloviště u Supího potoka.

Ilustrační foto.
Tipy Deníku: Na Chebsku navštivte ples v Casinu nebo loučení s výtopnou

Ukliďme svět, ukliďme Chodov
Kdy: sobota 6. dubna od 9.00
Kde: sraz v Ekocentru Chodováček, Chodov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Chodovští ochránci přírody zvou na tradiční úklidovou akci. Pytle, rukavice a malé ceny zajistí organizátoři, vy si vezměte pevnou obuv a přibalte dobrou náladu. Sraz je v Ekocentru Chodováček, v sobotu je úklid společný, další dny můžete přiložit ruku k dílu individuálně, dle svých možností.

DODROCK 2024
Kdy: sobota 6. dubna od 19.00
Kde: MKS Horní Slavkov
Za kolik: 300 korun
Proč přijít: Ve slavkovském kulturáku to bude v sobotu řádně vřít. Názvy kapel mluví za vše: Bernau, Znouzecnost, E!E a B.S.S. „No tak už táhni, táhni třeba do kulturáku!“ vzkazují organizátoři s tím, že vlezné je 300 korun.

Máte i vy nějaký tip na výlet či společenskou akci? Dejte nám vědět, rádi vaši akci zveřejníme v našich tipech.
Napište na: lucie.zippaiova@denik.cz

Přejeme krásné prožití víkendu.