Sokolovsko

Folková Dvorana
Kdy:
sobota 13. dubna od 18.00
Kde: Dvorana Loket
Za kolik: 395 korun
Proč přijít: Příznivci folku by si neměli nechat ujít druhý ročník Folkové Dvorany. Letos vás přijedou potěšit svými písničkami i humorem kapely Lokálka, Nadoraz, zazpívá i Pavlína Jíšová a samozřejmě loketský písničkář Vojta Kiďák Tomáško.

Poutní kostel Skoky u Žlutic.
Tipy Deníku: Poznejte světové dědictví UNESCO nebo vyrazte na koncert

Jarní putování
Kdy: sobota 13. dubna od 13.30
Kde: Citice, vlakové nádraží
Za kolik: startovné 50 korun za hrající dítě
Proč přijít: Spolek Kolibřík zve děti i dospělé na akci Jarní putování. Start je na vlakovém nádraží v Citicích od 13.30 do 16.30, přijít můžete kdykoli v tuto dobu. Za hrající dítě je startovné 50 korun. V cíli bude zajištěno občerstvení.

Seminář tvůrčího psaní
Kdy: sobota 13. dubna – neděle 14. dubna
Kde: Městská knihovna Sokolov, Staré náměstí
Za kolik: 300 korun
Proč přijít: Chcete se naučit psát povídky? Nebo už povídky píšete a chcete si prohloubit znalosti o literární tvorbě? Pak právě pro vás je určený víkendový kurz tvůrčího psaní v sokolovské knihovně, zaměřený na kratší prozaické texty. Povede ho prozaik a básník Viktor Špaček, nositel ceny Magnesia Litera za prózu. Přihlásit se je nutné předem na reismullerova@mksokolov.cz nebo na 725 729 498.

Ilustrační foto
Tipy Deníku: Na Chebsku navštivte Expediční kameru, pojďte za obojživelníky

Křest knihy Zlatuše Markové Ala Luna
Kdy: sobota 13. dubna od 17.00
Kde: Městská knihovna Loket
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Loketská autorka pokřtí svou knihu v Městské knihovně Loket! Sci-fi příběh s prvky fantasy zasazený do daleké budoucnosti, kdy konečně dochází ke spolupráci mezi Zemí, Měsícem a Marsem. Příběh o přátelství, lásce a lidské pospolitosti.

Wolfi v Lokti
Kdy: neděle 14. dubna od 20.00
Kde: kostel sv. Václava, Loket
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Requiem v d moll Wolfganga Amadea Mozarta zazní v neděli večer v kostele sv. Václava v Lokti. Zazpívají sólisté Klára Vlahačová Kartáková, Iveta Poslední, Raman Hasymau a Jan Fraus a sbory Cubitus z Lokte, Fontána z Mariánských Lázní, Chorus Egrensis z Aše a Vivat Musica z Kraslic. Zpěváky doprovodí profesionální hudebníci Karlovarského kraje a z Prahy.

Máte i vy nějaký tip na výlet či společenskou akci? Dejte nám vědět, rádi vaši akci zveřejníme v našich tipech. Napište na lucie.zippaiova@denik.cz
Přejeme příjemné prožití víkendu.