Železniční modeláři vystavují v DDM
Kdy: od pátku 10. května do soboty 11. května
Kde: DDM Sokolov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Oblíbená tradiční výstava železničních modelů, které vytvořili členové Model klubu Sokolov, je připravena v sokolovském domě dětí. Přijďte se podívat, součástí výstavy je samozřejmě i ježdění na modelovém kolejišti v domě dětí. Začíná se v pátek úderem osmé ranní a končí v sobotu v 17 hodin.

Oslava Dne rodiny
Kdy: sobota 11. května od 14.00
Kde: TJ Baník Habartov
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Pokud se rádi bavíte, máte smysl pro humor a milujete svoji rodinu, tak se přijďte zasmát a oslavit na TJ Baník Habartov Den rodiny. Svou přítomností podpoříte charitativní projekt, a to nejen finančně, pokud zaplatíte startovné, tak i vlastním výkonem, spolu se svou ratolestí, na handybike trenažeru (kolo pro vozíčkáře) přes aplikaci a nadační aplikaci. Na večer je pro vás připravený punk-rockový koncert tří regionálních kapel. Prostě kdo nepřijde, o hodně přijde. Občerstvení pro vás v nových prostorách tradičně připraví Hospůdka na Baníku.

Ilustrační snímek
Tipy Deníku: Karlovarsko nabídne porcelánové slavnosti i otevřené zahrady

Komentovaná procházka a výstava fotografií v bývalém táboře ve Svatava
Kdy: sobota 11. května od 15.00
Kde: Svatava, bývalý ženský pracovní tábor
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Ve Svatavě u Sokolova nacisté roku 1944 postavili ženský koncentrační tábor, ve kterém se křižovaly trasy několika pochodů smrti. 7. května si připomínáme 89. výročí jeho osvobození 89. americkou průzkumnou skupinou. Připomeňte si historii tábora na komentované procházce po místech bývalého tábora s historikem a pedagogem Vladimírem Bružeňákem. K vidění bude i výstava fotografií v bývalém krytu, kterou připravilo Muzeum Sokolov ve spolupráci s Pamětí národa Karlovarského kraje.

Slam poetry v Alfě
Kdy: pátek 10. května od 20.00
Kde: klub Alfa Sokolov
Za kolik: 180 korun
Proč přijít: Slam poetry se vrací do Sokolova! A kromě tradičního souboje, o jehož vítězi rozhodnete vy, diváci, taktéž účastníci pokřtí první samostatnou knihu ikony sokolovského slamu, Tukana. Účinkují: Anatol Svahilec, Tukan, Honza Dibitanzl, Boeing737, Naiva. Moderuje Dr.Filipitch. Předskakuje Štěpánka.

Ilustrační foto.
Tipy Deníku pro Chebsko: Zahájení lázeňské sezóny i festival vína

Majáles 2024
Kdy: pátek 10. května od 16.30
Kde: Gymnázium Sokolov, zahrada
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Třída 5. A srdečně zve všechny zájemce na Majáles 2024. Připraven je koncert skupiny Down the hill a hosté. Doma nezapomeňte deky na piknik a tak buřtíky, pokud si je chcete na místě opéct.

Máte i vy nějaký tip na výlet či společenskou akci? Dejte nám vědět, rádi vaši akci zveřejníme v našich tipech. Napište na lucie.zippaiova@denik.cz
Přejeme krásné prožití víkendu