Zaplněný sál Městského kulturního střediska v Habartově si o víkendu přišel na své. Zazněly zde trampské, country a folkové písničky. Pohodičku si užívalo na devadesát diváků, kteří si notovali se zpěváky. Položili jsme pár otázek Marii „Bublině“ Gregorové, která již léta společně s Tondou „Fenkem“ Gregorem pořádá toto zajímavé setkání.

Kolikátý ročník Rance se letos již konal?

Letos jsme pořádali již čtvrtý ročník setkání u písniček. Celkově je to již osmý Ranec. Koná se dvakrát do roka, a to v dubnu a říjnu. Ranec už si získal dobré jméno. Diváci nám skoro vždy zaplní sál do posledního místečka. Někteří k nám jezdí až z Prahy.

Pořádáte ještě další setkání s trampskou muzikou?

Dvakrát ročně ještě pořádáme Setkání s trampskou povídkou, písničkou a poezií. Ve čtení poezie a povídek se střídáme s Tondou a zveme si k nám do sálu jednu ze skupin, která nám k tomu hraje své písničky. Pro klub také pořádáme poslechové večery. Na internetových stránkách města Habartova si můžete o nás něco přečíst.

Jaké kapely či zpěváky si zvete do Habartova?

Je to různá sestava, hlavně jsou to naši dobří kamarádi. Za vystoupení nechtějí žádný honorář, hrají nám jen za cestovní náhrady. Odměnou jim je potlesk báječných diváků. Připravujeme jim malé pohoštění ze svých zásob. Kapely se nám rády vrací, některé zde vystupovaly i třikrát čtyřikrát právě kvůli skvělé atmosféře.

Kdo dnes večer vystoupil?

Jako první zazpívala skupina Potíže Aš – oni jsou vlastně z celých západních Čech a setkávají se jednou dvakrát za měsíc na zkoušení. Duo JAMPET představuje dvě sestry – Janu a Petru Loudovy z Plzně. Jsou u nás poprvé. Další skupina Náplava je z Ústí nad Labem a hraje zde už podruhé. No a závěr pak obstarala známá skupina Roháči z Lokte. Ti jsou u nás častým a milým hostem.

Kdo vám ještě pomáhá s koncertem?

Chtěla bych poděkovat ještě našemu zvukaři Mírovi Zíkovi, konferenciérovi Štěpánui Podéšťovi, Bohuslavu Baštovi za pořizování videozáznamu do našeho archívu a pracovnicím městského kulturního střediska v čele s paní Brožákovou za poskytnutí sálu a milého občerstvení. Také chci poděkovat divákům za přízeň, sál se zaplňoval již půl hodiny před koncertem. Hlavní je dobrá nálada a skvělá atmosféra a na té nám nejvíce záleží.

Kamarádskou atmosféru dokazuje nejen dvouhodinový koncert, ale i sezení po koncertě, kdy si mohli diváci i zpěváci společně u kytary zazpívat i s místní skupinou Fíci. Další setkání s trampskou písničkou, poezií a povídkou se uskuteční v prosinci.

V. Marek