Sílu atmosféry koncertů pod širým nebem si o víkendu vychutnali návštěvníci loketského amfiteátru. V pátek podhradí ovládly Tři sestry se svým hudebním cirkusem a v sobotu pak legendární Katapult. Letošní sezóna koncertů ve stylu open air v Lokti tak naplno odstartovala a ukázala, že i tento rok bude stát za to.

„Byla to naprostá paráda, prostě show, jak ji mám rád. Prostě pivo, holky a dobrá muzika,“ reagoval jeden ze skalních příznivců Tří sester, který na pátečním vystoupení nemohl chybět. A nebyl rozhodně sám. Amfiteátr zaplnily davy fanoušků, kteří už od počátku dávali jasně najevo, že tu kapela má jejich velkou podporu. Očekávána byla také vzpomínka na zesnulého Františka Sahulu, který ve skupině dříve hrával. „Nebojte se, na mistrovy songy také dojde,“ zvolal frontman Tří sester Lou Fanánek Hagen, když se publikum začalo dožadovat právě Sahulových písní. „Ve stánku si můžete koupit CD s výběrem jeho největších hitů a přispět tak na siroty,“ poznamenal Fanánek.

Ještě větším tahákem se pak v sobotu ukázal být Katapult. Ten přilákal dvakrát více posluchačů než Tři sestry. „Byl jsem na obou koncertech, tak to mohu porovnat. V pátek tu bylo hodně lidí, ale následující den bylo skutečně natřískáno, sedělo se i na okolních skalách,“ uvedl Kristián Šujan z Lokte. Za lístky na Tři sestry platilo patnáct set lidí. Kvůli Katapultu do peněženky sáhlo tři a půl tisíce fanoušků.

Pestrý bude i tento pátek. Do Lokte totiž míří hvězdy folku, country a bluegrassu s projektem On The Road – Na cestě – Tour 2008. Sestavu hudebníků tvoří Věra Martinová, Jamie Marshall, bratři Nedvědovi, Robert Křesťan s Druhou trávou a zvláštním hostem Pavlem Bobkem.