Základní umělecká škola v Sokolově dostane nový kabát. Budova sídlí na Starém náměstí a město do pláště objektu a dalších oprav investuje 1,35 milionu korun bez DPH.
„Jedná se o rekonstrukci části fasády, zateplení nevytápěného půdního prostoru a sanaci obvodových stěn v prvním patře na úroveň podlahy a další," upřesnil místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Práce by nijak neměly omezit školní výuku v ZUŠ. Alespoň tedy co se naplánovaných hodin výuky týče. Stavební ruch jistě výuce nepřidá. Budova jako taková byla podle vedení radnice rekonstruována zhruba před patnácti lety. Poté se dodělávaly jednotlivé učebny včetně odhlučnění. Správce budovy si navíc vytváří investiční fond a peníze jdou zpět do školy.

„Budova je tedy v dobrém stavu," zhodnotil Jakobec. Budovu na Starém náměstí, kde sídlí dodnes, získala ZUŠ v roce 1991. V současné době má škola obory hudební, taneční a výtvarný. Od roku 2003 se vyučuje na odloučeném pracovišti v Březové. Za dobu existence dokázala Základní umělecká škola v Sokolově svojí činností, že patří mezi hlavní nositele kultury v Sokolově a regionu a že dokáže velmi úspěšně reprezentovat svoje rodné město i v zahraničí.

Sokolov již v minulosti vytipoval na Starém náměstí objekty, které by se měly opravovat, a je na ně dokonce ochoten půjčit finance ve formě bezúročné půjčky.
Mnozí podnikatelé a lidé začali této části města přezdívat Mrtvá zóna či rovnou Mrtvé náměstí. Neustále totiž pociťují úbytek zákazníků, což již způsobilo krach některých podniků, které si zde zkusily rozjet svoji živnost. „Lavičky a stříkající voda naše krámy neuživí," říká jeden z místních podnikatelů.

Dnes se drží prakticky jen restaurace, bary či kavárny. Dále podnikatelé s elektronikou, optikou, tabákem a největším držákem, co se týče délky provozování, je zřejmě zdejší cukrárna. Ve vyšších patrech se nachází byty či penziony. Město má v plánu přestěhovat sem i knihovnu. Sídlit bude v objektu bývalé restaurace či drogerie. I tento objekt, který Sokolov směnil s krajem za pozemky, by potřeboval novou fasádu, okna i střechu.