„Těším se na letošní předvánoční čas. Tuším, že nebude tuctový jako roky předešlé," vyjadřuje svůj názor jedna z obyvatelek Sokolova. A možná bude mít pravdu. Už při loňském rozsvěcení vánočního stromku slíbilo vedení Sokolova, že by chtělo více vánočních a adventních akcí. A tak přidali radní peníze, dřevěné stánky nebo oživení obou náměstí. Letos tak bude sokolovský vánoční čas zřejmě zcela jiný.

„Platí to, co jsme Sokolovákům slíbili. My nechceme soupeřit s historickými adventy a velkými akcemi okolních měst. Nicméně jsme přesvědčeni o tom, že i Sokolov si zaslouží jakési rozšíření adventů," řekl starosta Sokolova Jan Picka. Znamená to, že zůstávají čtyři adventní neděle, tak jak jsou návštěvníci Sokolova zvyklí. Od pondělí do pátku bude další, menší vánoční trh probíhat v těchto čtyřech týdnech na náměstí. Budovatelů. O tom ještě radní diskutují. Na náměstí Budovatelů dojde také k přemístění velkého vánočního stromu.

„Také tady bychom měli rádi stánky, vánoční menší tržiště, jak už jsem říkal. Budeme zde zajišťovat přes dům kultury doprovodný program," dodal Picka.
Budou se zde promítat vánoční pohádky, přibude vánoční doprovodný program i dobový kolotoč. Město věří, že i přes chladnější počasí, které k adventu patří, si najde své příznivce a děti i tuto možnost využijí.
Staré náměstí ožije víkendy a mělo by sem přibýt pět nových dřevěných stánků, které nechalo město vyrobit.