Ulicemi měst a obcí na Sokolovsku se budou dnes a v neděli prohánět masopustní průvody. Kromě toho budou oslavovat i zamilované páry.

Valentýnské zboží už zaplnilo pulty květinářství i dalších obchodů, odkud průběžně zase mizí. „Kupují se hlavně klasiky – suverénně vedou růže, včetně těch v květináči. Pak samozřejmě bonboniéry. Mladá generace ale moc nakupovat nechodí, to spíš ti starší," prozradila Martina Jägerová z jednoho ze sokolovských květinářství. Plyšové valentýnské polštářky, čokoládové tulipány i obří lízátka ve tvaru srdíček – to jde zase na odbyt v sokolovském lahůdkářství. „Lidé už chodili od začátku týdne," prozradila Herta, vedoucí obchodu.

Že je svátek zamilovaných, poznají dnes večer návštěvníci reprezentačního plesu v Kraslicích. Ve valentýnském duchu totiž bude vyzdoben hlavní sál. O hudbu se postará Dechová hudba Horalka a Saldo Band. V průběhu večera vystoupí taneční skupina Ouky Kouky a lidé se mohou těšit na Pyroterra show. Připravena bude i bohatá tombola.

Oslavit svátek zamilovaných sportem budou moci dále lidé v Kraslicích v tamní kuželně, kde se dnes uskuteční valentýnský kuželkářský turnaj. Jeho začátek je ve 14 hodin. Pořadatelé zvou zamilované páry i širokou veřejnost.
Valentýnský večer s překvapením čeká na zájemce v Rovné. V tamní restauraci zahraje živá hudba. Pro zamilované páry je připraven malý dárek. Večer startuje v 19 hodin. Strávit valentýnský večer tancem a poslechem dobré hudby budou moct i příznivci Základní umělecké školy v Horním Slavkově. Na akci vystoupí ZUŠ Band nebo ALABALABAMBA z Chodova. V kulturním domě v Horním Slavkově vše začne v 19:30.

Kromě oslav Valentýna se na Sokolovsku konají dnes a zítra masopustní veselice.
Například v Jindřichovicích začíná oblíbený masopust úderem 14. hodiny. Sraz je u obecního úřadu.
Na masopustní průvod zve i obec Dolní Rychnov. Uskuteční se v sobotu od 14.30 hodin, kdy je naplánován začátek průvodu masek v parku u pošty. Masopustní průvod projde obcí za doprovodu živé hudby a přidat se může každý. Masopustní občerstvení je zajištěno. Obec zve všechny účastníky v maskách. K tanci a poslechu hraje skupina METEOR Kraslice.

Zítra ožije masopustními rejdy i Staroměstská ulice v Chodově. Tradiční Staroměstský masopust budou moct místní oslavit třeba s kapelou bývalého starosty, flašinetářem nebo klaunem Pepínem. Od 10 hodin pak městem projde průvod maškar, chybět nebude ani soutěž o nejlepší maškaru nebo další soutěže pro děti. Součástí masopustního pohoštění bude také gulášová polévka zdarma.