Skupina Wanastowi Vjecy vyráží na turné. Už se nejedná o ´studiový´ projekt dvou členů, ale nově vystupuje jako čtyřčlenná kapela. Wanastowky na podzim roku 2010 opustil zakládající člen formace P. B. CH. a vrátily se dvě postavy z období počátku 90. let Štěpán Smetáček a Radek Havlíček, kteří doplnili Roberta Kodyma a Tomáše Varteckého. Turné Letíme na Wenuši 2012 má být výjimečné audiovizuální podívanou, doplněnou nekompromisním zvukem, skvělým světelným parkem a pyrotechnikou. Parádní show si užijí také fanoušci v Karlovarském kraji. Divoká partička za nimi totiž přijede 12. dubna do KV Areny v Karlových Varech.

Na koncertě zazní největší hity kapely, jako Sbírka zvadlejch růží, Lži sex & prachy, Andělé, Tak mi to teda nandey…, plus nové pecky z posledního alba Letíme na Wenuši. Množství techniky, kterou s sebou kapela poveze, slibuje, že to bude stát za to a že Vjecy nic nepodcenily. Náklad povezou čtyři třináctimetrové návěsy a v pohybu bude asi 25 lidí z obslužného personálu. Jedním ze stěžejních prvků turné by měly být videoprojekce, které se pečlivě připravují už od konce roku 2011. Každý song má svou originální audiovizuální podobu. Kapela pravidelně zkouší, aby turné bylo perfektní a dostatečně sebejisté.

Produkce turné se ujala Pink panther Agency, která v minulosti spolupracovala například se skupinou Lucie a loni do KV Areny dovezla Kabáty.

Zpráva o chystané koncertní šňůře fanoušky Wanastowek náramně potěšila. „No, to je paráda. Naposledy jsem na jejich koncertě byla na jaře roku 2008 v Nejdku. Tehdy jim předskakovali plzeňští Mandrage. Večer se tenkrát skvěle vydařil,“ zavzpomínala na vystoupení své oblíbené skupiny Denisa z Kraslic.