Fotograf světového významu zde představuje výběr ze své tvorby v rozmezí dvaceti let. Mistr aktu a umělecké fotografie Robert Vano působil v New Yorku, Paříži, Miláně. Pracoval pro časopisy Vogue, Bazaar, Donna, Seventeen, Elle a další. Eva Pilarová je známá především jako legendární česká zpěvačka, ne ale každý ví, že její velkou zálibou je také fotografování. Její snímky se objevují na výstavách v České republice i zahraničí.

Ani jeden z umělců se bohužel nemohl ze zdravotních důvodů zúčastnit slavnostní vernisáže na statku Bernard, která se konala začátkem měsíce dubna. Přesto se zahájení výstavy vydařilo. Robert Vano pozdravil návštěvníky z videonahrávky a výstavním sálem zazněl šlágr od Evy Pilarové. O jejich fotografické tvorbě následně společně pohovořili moderátor Martin Šíl, fotograf Luboš Štola a Romana Parmová z umělecké agentury OliveArt pořádající sérii fotografických workshopů.

Právě na statku Bernard se v minulém roce uskutečnily dva semináře, kdy si účastníci kurzu vyzkoušeli fotografování portrétu i aktu přímo pod vedením světoznámého fotografa. Kromě toho zde Robert Vano stihl oslavit své sedmdesáté narozeniny.