Rodina, pohoda, relax i sport, právě tak si já osobně představuji dovolenou na chalupě, říká česká basketbalová reprezentantka Alena Hanušová. Po náročných měsících tréninku zamířila zpět do rodinného sídla v Krušných horách, aby nabrala nové síly na čerstvém vzduchu.
Tropická vedra Prahu neminula, dny volna tak raději tráví na Stříbrné, kde se o volnu lépe dýchá i trénuje. Když svůj čas netráví tréninkem v USK Praha, ráda se vrací za rodinou právě na Sokolovsko, odkud pochází.

„Jsem zvyklá trénovat i v době volna, udržuji si tak fyzickou kondici. Mé rodné bydliště je v Sokolově, kde jsou v těchto dnech podmínky pro trénink náročné. S mojí sestrou Hankou jsme proto raději zamířily na chalupu. Trénuji tady v horách, protože je tu chladnější, lépe řečeno dýchatelnější vzduch. Příští týden ale začínám trénovat i v Sokolově s mladšími žákyněmi, to bude náročnější," říká reprezentantka.
Do svého rodiště se prý vždy vrací s chutí, volný čas tráví s rodinou a přáteli, chalupa je pro ni zároveň i odpočinkem od virtuálního světa.
„Dnešní doba je hrozně uspěchaná. Lidé tráví svůj volný čas u tabletu nebo telefonu. Chalupa má tu výhodu, že tyhle věci zde dávám stranou a konečně mám čas přečíst si třeba knihu. Během roku nejsem schopná se k četbě dostat, ale když mám volno, hned po nějaké sáhnu. Jsem ráda, že můžu být s rodinou a přáteli, rozhodně svůj čas netrávím sama. Po boku mi je povětšinou právě moje dvojče Hanka. Volný čas trávíme tréninkem, nejvíce během, posilovnou a nebo vymyslíme něco dobrého k jídlu. Snažíme se jíst zdravě a udržovat se v kondici i přes léto," dodala Alena.


Letní sídlo navštěvuje téměř celá rodina, společně pak tráví alespoň pár dní, když během roku není dostatek času.
„Tréninky zabírají Áje opravdu moc času, většinu roku tráví v Praze. Když má chvíli volno, snažíme se ho trávit společně. Jako holky jsme spolu trénovaly, máme k sobě velmi blízký vztah a hodně si rozumíme. Také pravidelně běhám a jsem ráda, když mám s kým. Letos jsou vedra opravdu velká, a tak jsme rády, že můžeme odjet na Stříbrnou, kde je navíc krásná příroda," doplnila sestru Hana Hanušová.
Prázdniny Aleně už brzy skončí, během příštího týdne zamíří zpět do Sokolova, kde zvýší intenzitu tréninku.