Kam až se dá dojet trabantem? To přiblíží zájemcům Dan Přibáň, známý propagátor východoněmeckých lidových vozítek, trabantů, který přijede do Sokolova. 
Vystoupí ve středu 5. června od 18 hodin v Hudebním klubu M s pořadem Trabantem Jižní Amerikou.

Návštěvníci se od cestovatele dozvědí například to, kam až se s trabantem dá dojet v Jižní Americe. Tímto autem totiž podniká cesty po celém světě. Cestovatel bude vyprávět a promítat o splnění nesplnitelného, o cestě dvou malých trabantů jedním velkým kontinentem.

Sokolováci a studenti gymnázia vzpomínají na loňské setkání s Přibáněm. Tehdy se vrátil z Afriky. „Východoněmecké trabanty s českou posádkou tehdy projely jedenáct zemí černého kontinentu," sdělil český novinář, cestovatel a režisér. Dan Přibáň se věnuje cestovatelským výpravám po exotických zemích.

O těchto cestách také natočil dva dokumentární filmy. První nese název Trabantem Hedvábnou stezkou a druhý Trabantem napříč Afrikou. „Byla to zajímavá beseda o putování z Prahy do Kapského Města, trabantích dvojčatech Egu a Babu. To vše bez navigace. To musí být dobrodružství i odvaha," řekl Filip Titlbach.