A je to tady! Art Centrum Galerie 4 je konečně otevřené. Na své si tak přijdou i amatérští fotografové, kterým se chce galerie věnovat.

Podle ředitele G4 Zbyňka Illka potřebovala galerie nové prostory hned z několika důvodů. „Když jsem galerii v roce 1985 zakládal, byl největší formát fotografií metr na 1,2 metru. Dnes není nic neobvyklého, když chtějí autoři vystavit snímky větší než tři metry." Taková díla ale kvůli velikosti do starých prostor přivézt nemohli. „Další důležitý důvod byl, že se galerie nacházela na čtyřech místech v Chebu, ve špýcharu je ale vše pod jednou střechou," podotkl.

Víc se bude moct galerie věnovat také občanům. „Rádi bychom pořádali různé kurzy. S nástupem digitálních technologií se totiž fotografii začalo věnovat daleko víc lidí, protože už není třeba mít v koupelně fotokomoru. A již delší dobu vnímáme z řad dospělých fotografů zájem dozvědět se víc o kompozici, skladbě a stavbě obrazu, o perspektivě. Rozhodně ale chceme rozjet semináře, ve kterých budeme klást důraz především na praxi," doplnil.

Projekt špýcharu byl financován z prostředků Karlovarského kraje a doposud přišel na necelých 23 milionů korun.