Noční bary a hospoda v ulici 5. května v Kraslicích budou muset své provozy v týdnu uzavřít úderem 23. a o víkendech úderem 24. hodiny.
Doposud museli jejich provozovatelé po sérii stížností na hluk v ulici žádat o výjimky, aby mohli mít otevřeno déle. Žádost nyní podala jen diskotéka Atlanta, zastupitelé ji však zamítli.
Provozovatel nočního podniku Motodust a majitel hospody Červený mlýn podle svých slov rezignovali a žádosti o udělení výjimky ani nepodali. Na jedné straně jsou nyní spokojení obyvatelé okolních domů, na druhé straně rozzlobení provozovatelé nočních podniků.

„Konečně se vyspíme," konstatovala jedna z obyvatelek přilehlého domu u diskotéky Atlanta. „Diskotéka nám narušovala život dlouhé měsíce," doplnila. Klidnější je i ředitel strojírenské firmy Kornet v ulici 5. května Miloš Ptáček. „Máme poničené budovy od lidí, kteří z nočních podniků chodí. Nyní jsme postavili nový dům pro zaměstnance. Na fasádě si kdosi zkoušel karatistické kousky a vykopával nové dveře," řekl rozhořčeně Ptáček. Trpělivost podle starosty Romana Kotilínka došla i městu. To s udělováním výjimek začalo po sérii stížností na přelomu roku, kdy se tam otevřela Atlanta. Lidi rušil hluk, potyčky a hlasitá hudba z barů. Atlanta i Motodust ale zapracovaly na řadě opatření. Teď neskrývají rozhořčení. „Vyměnili jsme okna za protihluková. Postavili protihlukovou zeď, zapracovali na odhlučnění. Nemůžeme za to, jak se lidé chovají na ulici," řekl provozovatel Atlanty Štefan Cap. Na zastupitelstvu se dokonce nabídl, že pokud mu majitelé zavolají, že v okolí jejich obydlí je nepořádek, přijde ho osobně uklidit.

Rady si dál neví podle svých slov i provozovatel Motodustu Karel Hlavsa. „Zavedli jsme kamerový systém, rok už nepořádáme diskotéky, aby byl klid, nenaléváme podnapilým. Už nevím, co dělat víc. Město nám naznačilo, ať si společně najmeme ochranku, která bude ulici o víkendu hlídat, to si ale dost dobře nedokážu představit," sdělil. „Ještě jednou se chci sejít s vedením města a vše patrně předám právnímu zástupci, zda je vůbec možné takto omezovat podnikání," dodal.

Ještě ostřeji se do zastupitelů pustil majitel Červeného mlýna Jaroslav Karpíšek. „Cítím se poškozený kvůli podniku, který byl otevřený vedle mě. Jde o sprostou aroganci zastupitelů, kterou respektovat nebudu," zvyšoval hlas na jednání zastupitelů.

Doposud mohly mít podniky díky výjimce otevřeno o víkendech až do třetí hodiny ranní.