Vše začalo klasickou dopravní kontrolou, kterou si policisté připravili na Chebské ulici. Žena na pokyn policistů, aby se svým Volkswagnem zastavila sice reagovala, ale nezajela ke kraji vozovky. Místo toho se prudce rozjela a ujížděla pryč. Do pronásledování se zapojily další dvě policejní hlídky, na jejichž výzvy řidička nereagovala.

"Policistům se podařilo ženu donutit zastavit na parkovišti obchodního domu, nedaleko prováděné kontroly. Zde byla vyzvána k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení motorového vozidla a také k provedení orientační dechové zkoušce. Řidička nadýchala 2,58 promile alkoholu," řekla krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Žena byla převezena k lékařskému vyšetření odběru krve. "Řidičce byla zakázání další jízda a byl jí odebrán řidičský průkaz," vysvětlila postup Týřová.

Řidička se však místo abstinování rozhodla propít do střízlivosti, jinak si nejde vysvětlit její počínání o 18 hodin později. A opět se vše odehrálo na parkovišti obchodního centra. Žena tentokrát nadýchala 2,81 promile alkoholu v krvi.

"Věc je nadále v šetření policistů," dodala Týřová.