O podmáčenou louku nedaleko centra, kterou lemuje parovod, neměli před lety sokolovští zastupitelé valný zájem. Nakonec schválili její odkoupení za 300 tisíc korun jen o jeden hlas. Dnes je areál Bohemie vyhledáván občany z celého města a může se chlubit hned několika raritami.

Travnaté hřiště na fotbal, dětské hřiště s prolézačkami, řada cvičebních prvků včetně workoutu, což je cvičení a posilování pod širým nebem, multifunkční hřiště, naučná stezka, restaurace či nově budovaný singltrek. Když k tomu připočteme nové lavičky a velkou travnatou plochu, je jasné, že se zde scházejí všechny generace.

Například cvičení zvané street workout se setkalo s velkým ohlasem. „Je to fakt záhul. Chodím s klukama na Baník a učím se stále nové cviky, kterých lze provozovat nespočet," pochvaluje si Tomáš Šmídl.

„Prozatím poslední novinky jsou multifunkční hřiště a právě budovaný singltrek, který má velmi málo měst v republice," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Jde o terénnícyklistiku, kdy její trasy jsou spjaté s okolní přírodou. Cyklisté v lesíku vystřídají bezdomovce, kteří zde přebývali.

Město také investovalo do revitalizace tohoto území. Miliony, které nejsou vidět, ale plní svou funkci. Od parkoviště až do Ohře je vybudované v zemi odvodnění, které má zabránit podmáčení terénu. To se hodí při známé soutěži ohňostrojů, na kterou jezdí desítky tisíc lidí z celého kraje.

 Loni byla dokončena druhá etapa revitalizace za necelých 13 milionů korun. „V areálu došlo k odvodnění plochy, je zde jeden kilometr dlouhá víceúčelová naučná stezka a vyrostlo také parkoviště v místech za posledními garážemi," upřesnil Jakobec. Naučnou stezku díky jejímu asfaltovému povrchu využívají in-line bruslaři. 

Vedení sokolovské radnice odhaduje celkově vložené investice do Bohemie na nejméně 40 milionů korun.