Oblíbené přírodní koupaliště Bílá voda u Chodova už je připraveno k vodním radovánkám. Lidem, kteří sem každoročně míří za přírodním koupáním, letos nabídne jednu novinku. Provoz by zde mohl zahájit stánek s občerstvením.

„Máme zájemce o provozování stánkového prodeje, u pláže by tak mělo být rychlé občerstvení," prozradil místostarosta Chodova Patrik Pizinger. Zázemí u vyhledávaného koupaliště se tak posune zase o krok dopředu. Osvědčily se tu i dva pontony se zábradlím, které už jsou nyní na vodní ploše také nainstalovány. „Umožňují návštěvníkům snazší a bezpečný vstup do vody," poznamenal místostarosta. Koupaliště ale disponuje také písčitou pláží, taktéž s pozvolným vstupem do vody. Nechybějí tu ani mobilní toalety, jejichž údržbu stejně jako údržbu cest a zeleně a drobné opravy provádí každoročně město. Hlavní devizou koupaliště, které leží ve volné přírodě v severní části Chodova, by ale i letos měla zůstat především kvalita vody. „Kvalitu vody měří vždy v průběhu sezony hygienici a v posledních třech letech Bílou vodu ohodnotili nejlepší možnou známkou," uvedl tiskový mluvčí Chodova Martin Polák.

U koupaliště se s oblibou zastavují kolemjedoucí cyklisté, nyní jej ale prozatím okupují spíše rybáři, pro něž je také oblíbenou destinací. „Doufám, že to pravé léto konečně zaklepe na dveře. Rád bych vyrazil se koupat už tento víkend," řekl Jan Smola ze Sokolova. Počasí by o tomto víkendu skutečně již koupání začít přát mohlo. „V sobotu by mělo být celý den polojasno, s ranními teplotami kolem 12 stupňů a odpoledními 22 až 27 stupňů. V neděli odpoledne by pak měly dosáhnout 26 až 30 stupňů. To by mělo trvat i začátkem následujícího týdne," předjímá Rudolf Kovařík z meteorologické stanice v Šindelové.