Na městské plovárně letos proběhne rekonstrukce vodních nádrží. Původně mělo být koupaliště otevřené alespoň část sezony, ale to nakonec padlo. U plovárny je však autobusová zastávka MHD, kde mohou zájemci nastoupit a jet na koupaliště Michal. Zejména rodičům s malými dětmi by vyhovovala přímá linka z centra. To však město odmítá s tím, že lidé mohou využít přestupy.

„Moc dobrý nápad s městskou dopravou ke koupališti. Jenom škoda, že autobus nepojede už z města. Je zde také hodně lidí, kteří by to rádi využívali. Hlavně ti, co jedou na koupaliště s malými dětmi," myslí si jedna ze sokolovských žen.

„Autobusová linka k jezeru Michal je po dobu prázdnin součástí systému MHD v rámci linky číslo 3. Navazuje na ostatní autobusové spoje a platí na ní přestupní jízdenky v rámci využití čipových karet," odpovídá vedoucí odboru správy majetku Pavel Beran. Jak upřesnil, pro cestu ze sídliště na jezero Michal platí snížený tarif 7 korun. Takže jízdné je podle něj při využití čipových karet pro všechny, to jest i pro cestující z města, prakticky stejné.

Rovněž je možné využít jednodenní SMS jízdenky nebo jednodenní jízdenky uhrazené přes aplikaci Sejf, které jsou součástí platného tarifu MHD v Sokolově. Toto jízdné je za 30, respektive u aplikace Sejf za 25 korun. Umožňuje neomezené celodenní cestování v rámci celého systému MHD Sokolov. Při předpokladu zpáteční cesty z koupaliště autobusem se tento typ jízdného jistě vyplatí. Bližší informace najdou zájemci na internetových stránkách dopravce Autobusy Karlovy Vary.

Autobusy označené Koupaliště Michal jezdí každý den ze sídliště Michal, se zastávkou v ulici Závodu míru, v hodinovém intervalu od 10 do 17 hodin. „Tyto autobusy budou zdůvodu splnění podmínek licence jezdit celé prázdniny bez ohledu na počasí," uvedl místostarosta Ladislav Sedláček. Důvodem zřízení linky je letošní padesátimilionová oprava městského koupaliště, financovaná z větší části Evropskou unií.

Městské koupaliště dostává nové technologie s ohřevem vody solárními panely, ze dvou bazénů bude jeden velký, s velkou nerezovou vanou ve tvaru slzy. Oprava má být hotová do června 2015.