Objekt stále patří městu, které chtělo vyhlídku několikrát pronajmout. Nic z toho se ale nezdařilo. Podle náměstka Michala Riška (ČSSD) je už tento záměr navíc passé, protože bez větší rekonstrukce o rozhlednu nikdo mít zájem nebude. Město proto nyní připravuje projekt na její záchranu. Cena je odhadnuta na 750 tisíc korun před tendrem. Celkem by měla rekonstrukce stát 13 milionů korun. „V roce 2016 očekáváme výzvu, kde bychom měli získat dotaci ve výši 85 procent.

Abychom byli na výzvu připraveni, musíme mít projekt. Proto potřebujeme uvolnit peníze na vypracování projektové dokumentace, protože pokud bychom začali projektovat, až když bude výzva vypsaná, už nic nestihneme," vysvětlil primátor Petr Kulhánek (KOA). Náměstek Jiří Klsák (KOA) navíc upozornil, že pokud se podaří zapsat Goethovu vyhlídku na seznam národních kulturních památek, pak se tomu bude muset rekonstrukce přizpůsobit. Že na rozhledně bude stejně jako před lety fungovat restaurace, to zatím vedení města nepředpokládá. Vzhledem k dotacím to zřejmě zatím nebude možné.

Podle náměstka Riška by v budoucnu měla Goethovu vyhlídku spravovat městská společnost, stejně jako je tomu u areálu Sv. Linhart v lázeňských lesích. „Vidíme tak daleko větší záruku v tom, co se nám patnáct let nepodařilo," podotkl náměstek Riško, který už uspořádal na obnovu rozhledny i sbírku. Karlovarští radní už přispěli každý tisícikorunou.