Propíchané pneumatiky u auta a povolené šrouby u zadních kol. Podivné útoky děsí v Krásně bývalou starostku města Lenku Sidorjakovou. Exstarostka, kterou letos na jaře soud prozatím nepravomocně potrestal podmínkou za podvod v době vedení města, se obrátila na policii.

„Začalo to pneumatikou propíchnutou nožem. Tehdy soused pachatele u mého domu viděl. Už tenkrát jsem se obrátila na policii, bohužel se dotyčného nepodařilo identifikovat. Od té doby jsem v gumách ještě jednou našla nacpané šrouby. To už jsem ani s policií neřešila," uvedla Lenka Sidorjaková. Tím ale útoky podle jejích slov neskončily. Minulý týden zjistila, že někdo na jejím autě povolil šrouby u obou zadních kol. „Čert vem to, že má někdo neustále potřebu mi otravovat život. Propíchané gumy znepříjemní den, stojí to něco peněz, ale budiž. Tohle už je ale trochu přes čáru – ve vyšší rychlosti by se auto stalo neovladatelným a ani nechci domýšlet, co by se mohlo stát. Především ale v tom autě nejezdím sama, vozím v něm i děti! S kontaktováním policie jsem v tomto případě neváhala," řekla exstarostka. Naděje na vypátrání konkrétního pachatele si nedělá, sama ale za útoky vidí politické konflikty, v nichž ve městě figurovala. „Žádné jiné konflikty v osobním životě nemám, aktuálně dokonce jezdím pracovat mimo Krásno a se zdejšími se téměř nevídám," tvrdí Sidorjaková. Podle jejích slov musela navíc čelit i výhrůžkám a slovnímu napadání. „Jestli to bude pokračovat? Asi si dám na dům kameru. Nebo ho obeženu zdí," řekla s nadsázkou.

Bývalá starostka přitom sama letos na jaře stanula před soudem. Podvod a zneužití pravomoci úřední osoby znělo obvinění. Hrozba desetiletého vězení se ale nenaplnila, a zatím nepravomocný rozsudek tak pro Lenku Sidorjakovou znamená zákaz činnosti v radě města a ve funkci starostky na třicet měsíců a také osmnáctiměsíční podmíněný trest.