Kdo zavítal v sobotu do horské Přebuzi na Kraslicku, musel si myslet, že zde filmaři natáčí bláznivou komedii. Hokejista na bruslích, kompletní pobřežní hlídka z amerického seriálu, ale i řada sportovních nadšenců, kteří chtěli změřit své síly. Přesně tak vypadal desátý recesistický triatlon s názvem Kamil Trefil.

„Závod se těší stále větší oblibě. Před deseti lety se do triatlonu pustila z recese pětice nadšenců," řekl jeden z pořadatelů Petr Horvát. Postupem let se začaly nabalovat další desítky lidí.Někteří účastníci berou závod vážně a chtějí změřit síly s ostatními. Další opravdu jen jako recesi a vyráží do závodu v převlecích v rodinných týmech.

V sobotu dorazilo 120 nadšenců včetně dětí. Na účastníky sobotního mikrotriatlonu Kamil Trefil čekalo zdolání 150 metrů plavání v přebuzském rybníku, patnáctikilometrový úsek jízdy na kole Krušnohorskou magistrálou a čtyřkilometrový běh na Zelenou Horu k penzionu Matylda, kde byl cíl.

Pořadatelé se navíc rozhodli, že podpoří dobrou věc, a 20 procent ze startovného věnovali na pomoc mentálně postiženým občanům z okresu Sokolov. „Vybraná částka bude předána na kulturně-charitativní akci Srdce slabším, která se již tradičně uskuteční ve Stříbrné na Kraslicku dne 5. října tohoto roku," řekl za pořadatele Petr Horvát. Klienti je prý využijí na ochranu a zlepšení svého postavení.